Szansa dla Binga w Chinach

Chińskie Google zlikwidowało algorytmy cenzurowania witryn internetowych po tym jak zostało zaatakowane przez władze tego rządu (nie ma na to bezpośrednich dowodów, ale przesłanki były na tyle wiarygodne, że gigant podjął właśnie taką decyzję), przez co automatycznie zniknęło z tego rynku. Na miejsce internetowego giganta ostrzy sobie pazury inny, również potężny gracz. Jest nim Microsoft.
Google opóźnia premiery telefonów z Androidem - pierwszy krok do wycofania się z chińskiego rynku?
Google opóźnia premiery telefonów z Androidem - pierwszy krok do wycofania się z chińskiego rynku?

Steve Ballmer zaznaczył, że Bing nie będzie łamał chińskiego prawa, tak jak nie będzie łamał prawa w żadnym innym kraju. Co więcej, ma nadzieję, że Microsoft rozszerzy swoje kontakty biznesowe na tym rynku. Tłumacząc na nasze: gigant z Redmond ma zamiar zainwestować w rynek Państwa Środka. A jest o co walczyć: Google China to ponad 30 procent całego chińskiego rynku internetowego.

Ballmer zaznaczył również, że nie uważa cenzury Internetu w Chinach za pozytywne zjawisko, a wręcz za szkodliwe. Nie zmienia to faktu, że Microsoft nie ma zamiaru łamać tamtejszego prawa – przynajmniej według zapewnień dyrektora.

Więcej:wyszukiwarki