Będzie Opera Mini na Androida – co z Operą Mobile?

Opera Software wydała dzisiaj Operę Mini 5 beta na Android, najnowszą wersję najpopularniejszej na świecie przeglądarki w telefonach komórkowych.

Opera Mini, posiadająca ponad 50 mln użytkowników na świecie, umożliwia przeglądanie sieci na prawie każdym telefonie dzięki kompresowaniu danych przed przesłaniem ich na urządzenie o maksymalnie 90%. Zapewnia to znaczącą poprawę ładowania się stron i szybkości. Dzięki prostemu i łatwemu w obsłudze interfejsowi Opera Mini oferuje mobilne przeglądanie bardzo zbliżone do tego, które znamy z komputerów, włączając w to takie popularne funkcje jak Szybkie wybieranie, przeglądanie w kartach, menadżer haseł czy zakładki.

– Użytkownicy Androida nie powinni iść na kompromis, jeśli idzie o surfowanie po sieci na swoich telefonach. Opera Mini da użytkownikom Androida szybki i ekonomiczny dostęp do ich ulubionych stron i serwisów – powiedział Dag Olav Norem, Vice President of Products w Opera Software.

Pobierz Operę Mini bezpośrednio ze swojego telefonu z Androidem odwiedzając po prostu stronę m.opera.com/next, używając przeglądarki Androida, lub wyszukaj Operę Mini 5 w Android Market.  Przypominamy, że oznaczenie „beta” oznacza produkt, który jeszcze nie jest ukończony, a więc może działać niestabilnie. Nie wiadomo również, czy na Androida pojawi się dużo bardziej rozbudowana Opera Mobile.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.