W okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk

„Brak napędu BD-ROM pomógł konsoli Xbox 360”

Microsoft Xbox 360

– Obraliśmy odmienną strategię. Sony postawiło na napęd optyczny, co oznacza większe koszta produkcji – jak mówi Greenberg. – Możemy zaoferować konsolę w cenie od 199 dolarów, bo nie jesteśmy obciążeni kosztami napędu. Jesteśmy o 100 dolarów tańsi, więc mamy dwukrotnie więcej sprzedanych konsol – dodaje. Warto dodać, że Greenberg ma najprawdopodobniej na myśli rynek amerykański, bowiem biorąc pod uwagę sprzedaż na całym świecie, to PlayStation 3 nie odstaje tak bardzo od Xboksa.

– Postawiliśmy na dystrybucję cyfrową, to była właśnie ta świetlana przyszłość – filmy w rozdzielczości 1080p bez płyt, bez pobierania, mamy największe portfolio filmowo-telewizyjne HD, nieporównywalnie większe z jakąkolwiek konsolą. Jasne, musieliśmy zrezygnować z paru rzeczy, ale wygoda w postaci wciśnięcia jednego guzika i obecnego od razu filmu na ekranie to coś, co warto było realizować. Co więcej, nasza platforma może być cały czas rozbudowywana o nowe funkcje bez potrzeby aktualizacji sprzętu. A mamy ku temu wielkie plany – opowiada dalej Greenberg.

Greenberg głównie mówi o funkcji Xbox LIVE, której jeszcze w naszym kraju nie ma. Premiera: pod koniec roku.