Charlie Miller: Windows z Explorerem lub Chrome’em najbezpieczniejsze do przeglądania Internetu

Charlie Miller, jeden z najsłynniejszych hakerów i specjalistów ds. zabezpieczeń uważa pracujące pod kontrolą Windows przeglądarki Chrome i Windows Internet Explorer za najbezpieczniejsze na świecie.

Charlie Miller to wielokrotny zwycięzca konkursu Pwn2Own a także ceniony haker i ekspert do spraw bezpieczeństwa. Zapytany co trudniej złamać: Snow Leoparda czy Windows 7, zdecydowanie wskazał na system Microsoftu. Snow Leopard, jak mówi Miller, nie posiada mechanizmu ASLR (address space layout randomization) i posiada preinstalowaną Javę i Flasha, które stanowią kolejne furtki dla cyberprzestępcy.

Millera zapytano więc o najlepsze połączenie systemu operacyjnego i przeglądarki. Ekspert udzielił jeszcze bardziej, dla niektórych, zdumiewającej odpowiedzi: Windows 7 i Google Chrome lub… Windows Internet Explorer. Miller zaznaczył jednak, że ma na myśli oprogramowanie bez doinstalowanej przez użytkownika wtyczki Flash Player, która czyni wszystkie przeglądarki tak samo podatne na ataki.

Millera poproszono również o opinię o mobilnych systemach operacyjnych i ich bezpieczeństwie, a konkretnie o porównanie pod tym względem Androida i iPhone OS. Ekspert wyróżnił Androida, ale tylko dlatego, że jest on dużo krócej na rynku i włamywacze nie mieli tyle czasu na wykrycie luk, co w przypadku produktu Apple’a.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.