Firefox nastawiony na społeczności internetowe

Mozilla chce zintegrować menadżer internetowych kontaktów w przyszłej wersji Firefoksa. Pojawił się eksperymentalny dodatek, który informuje o aktywnościach naszych znajomych w Sieci.

Mozilla opublikowała kod źródłowy dodatku do Firefoksa, który ma informować o aktywnościach naszych znajomych w portalach typu Web 2.0. Rozszerzenie jest na razie w fazie eksperymentalnej, nawet nie osiągnęło statusu alpha, oznacza to więc, że premiera jego wersji końcowej odbędzie się nieprędko.

Obecna wersja dodatku obsługuje Gmaila, Gravatara, Portable Contacts, Twittera i systemową książkę adresową w Mac OS X. Rozszerzenie nie tylko w czytelny sposób prezentuje najnowsze wieści od znajomych, ale również integruje się z przeglądarką, co owocuje, na przykład, autouzupełnianiem adresu mailowego znajomego przy wpisywaniu go do jakiegoś formularza. Dodatek pozwala wpływać na udostępniane przez siebie informacje dzięki rozbudowanym opcjom dotyczącym prywatności. Komunikuje się on z aplikacjami webowymi według założeń standardu W3C Contacts API.

Osoby, które chcą się dowiedzieć więcej i pobrać kod źródłowy dodatku, zapraszamy na blog Mozilla Labs.

Przeglądarkę Firefox pobierzesz z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.