Dziewczyny nie mogą żyć bez Facebooka

Mafijny zabójca wpadł przez… Facebooka

Płatny morderca pracujący dla Mafii został schwytany przez włoską policję dzięki swojej ogromnej miłości do Facebooka.

Być może przypominacie sobie Pawła G., wielokrotnego przestępcę, ściganego między innymi przez FBI, który wpadł na Naszej – Klasie. Do podobnej sytuacji doszło niedawno we Włoszech. Pasquale Manfredi, ścigany za wielokrotne morderstwa i handel narkotykami, został schwytany przez miejscową policję dzięki Facebookowi. Manfredi, pomimo swojej kryminalnej przeszłości, w dalszym ciągu prowadził swój profil na najpopularniejszym serwisie społecznościowym, a dodatkowo był całkiem aktywny – posiadał ponad 200 znajomych. Niestety dla siebie, gdy po raz kolejny chciał się zalogować na swój profil korzystając z legalnego modemu, pozwolił śledczym na wytropienie go i aresztowanie.

Chociaż Manfredi lubił nazywać siebie „człowiekiem z blizną”, to jego zachowanie po tym jak do jego drzwi zapukała policja, nie miało nic wspólnego z gangsterskimi bossami znanymi z filmów. Próbował bowiem wspiąć się na dach swojego domu i uciec. Próba zakończyła się jednak fiaskiem i wielokrotny zabójca wpadł w ręce policji.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.