Poręczne gabaryty nawigacji sprawiają, że może ona służyć także jako popularny przenośny czytnik e-booków

Multimedialne centrum nawigacji z kamerą cofania

Blow GPS50Ybt

BLOW GPS50Ybt to jedna z najbardziej zaawansowanych nawigacji na polskim rynku. 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 272 pikseli umożliwia zarówno doskonałą widoczność trasy i okolicy podczas jazdy, jak i komfortową obsługę urządzenia. Nadaje się też do korzystania z Internetu i podglądu z kamery cofania. 42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT3351 o częstotliwości 468 MHz, zapewniają wyjątkową dokładność ustalania położenia nawet w trudnych warunkach terenowych i słabej widzialności satelitów. Urządzenie pozwala też szybko ustalić pozycję pojazdu nawet w czasie ruchu.

W wyposażeniu tej multimedialnej nawigacji znajdziemy też łączność Bluetooth do przesyłania danych i głosu z telefonu, system głośnomówiący, przeglądarkę internetową, wejście audio-wideo i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego. Urządzenie może także współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania.

Oprogramowanie

BLOW GPS50Ybt jest standardowo oferowany z najpopularniejszym programem nawigacyjnym Automapa 6.2 w wersji Polska XL lub Europe. Aplikacja zawiera szczegółowe plany nawigacyjne miast i setki tysięcy, dokładnie opisanych Punktów Użyteczności Publicznej (POI). Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie są wyznaczane z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze. Dane spływające do serwera AutoMapa Traffic tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, co umożliwia użytkownikom AutoMapy omijanie korków na drodze.

BLOW GPS50Ybt posiada preinstalowany system Windows CE 5.0 NET, dzięki czemu może korzystać z dowolnego innego oprogramowania nawigacyjnego dla tej platformy, również programów instalowanych na kartach microSD. Poręczne gabaryty nawigacji sprawiają, że może ona służyć także jako popularny przenośny czytnik e-booków. Urządzenie obsługuje formaty m.in. MPEG4, DivX, Xvid, AVI, MOV, ASF, JPEG, MP3, WAV i WMA.

Kamera cofania

Nawigacja może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Szeroki kąt widzenia kolorowej kamery i duży ekran sprawiają, że nawet początkujący kierowcy polubią trudne manewry cofania. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

Ceny i dostępność

Zestaw nawigacji samochodowej GPS BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania dostępny będzie na rynku polskim w drugiej połowie marca. Sugerowane ceny zestawu:

  • BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania + Automapa Polska XL – 738 zł brutto,
  • BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania + z Automapa Europe – 898 zł brutto.

Powiązane treści:

Nawigacja Garmin – ranking najlepszych