Xbox LIVE w Polsce - wieloletnie marzenie graczy spełni się pod koniec roku

Nie udało się zareklamować Xboksa 360 bez LIVE-a

Wygląda na to, że radość z możliwości zwrócenia Xboksa 360 jako "towaru niezgodnego z opisem" była przedwczesna. Autorowi eksperymentu nie uznano reklamacji.

Xbox 360, znakomita konsola do gier, jest na naszym rynku traktowana przez Microsoft po macoszemu. Mimo, iż urządzenie miało swoją premierę w naszym kraju pod koniec 2006 roku, to dopiero na zimę tego roku zostanie uruchomiona w Polsce usługa Xbox LIVE, która jest z konsolą ściśle powiązana. Zgodnie z orzeczeniem Federacji Konsumentów, oznacza to, że konsolę można oddać do sklepu z reklamacją, jako produkt wybrakowany.

Forumowicz portalu Polygamia.pl, Mateusz Jerzy Wieczorek z Jeleniej Góry, postanowił sprawdzić, czy nie jest to martwe orzeczenie. Gracz udał się do sklepu, gdzie w zeszłym roku kupił konsolę. Pokazał dowód zakupu i pismo Federacji Konsumentów. Sklep zasugerował kontakt z Microsoftem oraz zarejestrowanie się na fikcyjny adres z innego kraju, Pan Wieczorek jednak odmówił. Wtedy sklep grzecznie przyjął reklamację i spisał protokół przyjęcia.

Autoryzowany serwis nie uznał jednak reklamacji. „W wyniku oględzin dokonanych przez Autoryzowany Serwis Producenta marki Microsoft stwierdzono, iż przedmiotowa konsola jest sprawna” – czytamy w uzasadnieniu. Pan Wieczorek nie zamierza się poddawać. Jak zapowiedział serwisowi Polygamia.pl, jego kolejny krok to zwrócenie się do Federacji Konsumentów.

Źródło: Polygamia.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.