Opera 10.50 przyspiesza z serią ulepszeń na pokładzie – pobierz i sprawdź sam

Opera Software udostępniła dzisiaj Operę 10.50, jedną z najszybszych przeglądarek internetowych dla komputerów z systemem Windows.

Opera 10.50 wprowadza nowy, udoskonalony i elegancki wygląd oraz tryb prywatnego przeglądania, który ukrywa wszelkie ślady wizyt użytkownika. Opera 10.50 jest dostępna zupełnie za darmo na naszym portalu.

Wraz z nową wersją pojawia się wiele ulepszeń wyglądu, ale ich efektem jest, zdaniem twórcow, bardziej oszczędne doświadczenie przeglądania, umożliwiające więcej miejsca dla wyświetlanych treści. Nowy przycisk menu zastępuje tradycyjny pasek menu, zapewniając jedno wspólne miejsce dostępu do wszystkich przełomowych funkcji Opery.

Opera 10.50 jest najszybszą przeglądarką, jaką kiedykolwiek stworzyło Opera Software. Jej szarymi eminencjami są nowy silnik javascriptowy Carakan oraz nowa biblioteka graficzna Vega. Co to oznacza? Koniec z czekaniem na załadowanie się strony. Opera 10.50 pozwala teraz również przeglądać dane w prywatnej karcie, lub prywatnym oknie, co zapobiega podglądaniu twoich działań przez innych.

W Windows 7 i Windows Vista Opera wspiera funkcję Aero Peek i listy szybkiego dostępu oraz pozwala cieszyć się Aero Glass. Teraz możesz mieć dostęp do pozycji Szybkiego Wybierania, kart i nie tylko bezpośrednio z paska zadań.

– Opera 10.50 jest najszybszą przeglądarką w prawie wszystkich testach szybkości – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Ale ważniejsze, niż jakikolwiek test szybkości jest realna szybkość podczas korzystania. Zaprojektowaliśmy Operę 10.50 tak, by była prosta w użyciu, a jednocześnie wyróżniała się unikalnymi funkcjami, tak byś mógł pełniej korzystać z sieci – dodał.

Opera 10.50 oferuje zwiększone wsparcie dla  HTML5 i CSS3, dając twórcom stron internetowych narzędzia, jakich potrzebują, by stworzyć atrakcyjne aplikacje webowe, działające w zupełnie otwartych technologiach.

Opera 10.50 jest obecnie dostępna w wersji dla Windows i w 42 językach, w tym polskim. Wersje na Mac i Linux pojawią się wkrótce.

Opera 10.50 do pobrania na naszym portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.