Opera Mini zgłoszona do App Store Apple’a

Opera Mini na iPhona została dzisiaj oficjalnie zgłoszona do Apple iPhone App store. Niektórzy mogli już zobaczyć ją podczas Mobile World Congress oraz prezentacji w Polsce.

Pierwsze recenzje Opery Mini na iPhone’a są pełne uznania dla prędkości przeglądania, dzięki której strony wyświetlają się do 6 razy szybciej niż w przypadku Safari. Dzięki renderowaniu po stronie serwera Opera Mini kompresuje strony przed wysłaniem ich na telefon o maksymalnie 90%, co daje użytkownikowi szybsze ładowanie się stron i większą dawkę Internetu z jednego megabajta przesłanych danych. Ci użytkownicy iPhone’a, którzy znają stawki za roaming, będą mogli posmakować możliwości Opery Mini do oferowania więcej za dużo mniej.

– Pokaz Opery Mini na iPhonea podczas Mobile World Congress uswiadomił nam, że mamy coś specjalnego – powiedział Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. – Opera włożyła wielki wysiłek w stworzenie dostosowanej, wystylizowanej, bogatej w funkcje i perfekcyjnie reagującej przeglądarki, która mistrzowsko łączy możliwości iPhona z lubianym sposobem surfowania w Operze. Ta niezwykle wydajna przeglądarka na iPhona jest rezultatem tego połączenia – dodał.

Opera Mini jest najpopularniejszą na świecie przeglądarką mobilną, znaną z dostarczania Internetu na niemal każdy telefon. Jej szybkość, użyteczność i przyjazny interfejs zapewniły jej ponad 50 milionów użytkowników na świecie. Istnieje też bardziej rozbudowana wersja Opery na urządzenia mobilne – Opera Mobile. Dostępna jest dla smartfonów z Symbianem i Windows Mobile.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.