Jobsowi nie podobają się złożone licencje dotyczące filmów Blu-ray

Pięć najlepszych odpowiedzi Steve’a Jobsa na e-maile

Trendy

Jedną z takich odpowiedzi przytoczyliśmy przy okazji informacji o uniwersalnej skrzynce pocztowej, która wkrótce ma zagościć w iPhone’ie. Co prawda nie jest fizycznie możliwe, aby Steve Jobs osobiście odpowiadał na każdego e-maila, przysłanego na jego skrzynkę – od tego oczywiście ma szereg sekretarek – ale jeśli już odpowiada, to trzeba przyznać, że e-maile są bardzo oryginalne – bez zbędnej grzeczności, bez kurtuazji – wszystko jasno, konkretnie i tak krótko, jak tylko się da. Przekonajcie się sami, czytając pięć najlepszych odpowiedzi Jobsa na e-maile internautów.

Odpowiedź: „Nie”

Zapytany, czy nadchodzący iPad będzie obsługiwał funkcję tetheringu, współpracując z iPhone’em w ten sposób, aby użytkownicy mogli używać swoich iPhone’ów jako modemów dla iPada.

Odpowiedź: „Nie ma się czym martwić”

W odpowiedzi na obawy jednego z klientów, który chciał okazać swoje rozczarowanie brakiem aktualizacji linii MacBook Pro oraz Mac Pro przez dłuższą chwilę.

Odpowiedź: „Nie, ale iPhoto na Maku ma znacznie lepsze funkcje”

Zapytany o to, czy iPad będzie kompatybilny z formatem albumów w Google Picasa, Jobs nie szczędził drobnych uszczypliwości wobec Google’a.

Odpowiedź: „Zmień nazwę aplikacji. To nie takie trudne”

Tłumacząc Johnowi Devorowi, właścicielowi firmy The Little App Factory, która stworzyła produkt o nazwie iPodRip, w jaki sposób może uniknąć rozprawy sądowej, gdyż nazwa narusza znak towarowy Apple’a. Aplikacja w tej chwili nazywa się „iRip”.

Odpowiedź: „Tak się dzieje, gdy twój MacBook Pro doznaje wodnych obrażeń. To są profesjonalne maszyny i nie lubią wody. Wygląda na to, że po prostu szukasz kogoś, na kogo możesz się zezłościć, zamiast zastanowić się nad sobą”

W odpowiedzi na zażalenie jednego z użytkowników MacBooka Pro, którego notebook został zalany wodą, a Apple żądało zapłaty za możliwość diagnozy, czy urządzenie nadaje się w ogóle do naprawy.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News