Pierwszy netbook Nokii już w sprzedaży w Polsce

Nokia Booklet 3G

Booklet 3G dostępny będzie w sieci salonów Vobis i jest rynkowym debiutem Nokii, która do tej pory kojarzona była głównie z telefonami komórkowymi. Fińska marka postanowiła zaprojektować autorski komputer przenośny, który ma stanowić silną konkurencję dla produktów firm specjalizujących się w tym segmencie rynku IT.

Nokia wyposażyła swój pierwszy komputer w procesor Intel Atom Z530 pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, zintegrowaną kartę graficzną, dysk twardy 120 GB oraz pamięć operacyjną 1 GB. Producent postanowił zaopatrzyć Booklet 3G w system operacyjny Microsoft Windows 7 Starter oraz oprogramowanie pozwalające na łączenie się smartfona z notebookiem, dzięki czemu między innymi można odbierać i wysyłać SMS-y z monitora komputera. Aluminiowa obudowa została dodatkowo wzbogacona w błyszczące wykończenia. Całość ma nieco ponad 2 cm grubości i waży 1,25 kg.

Monitor o przekątnej 10,1 cala został przystosowany do odtwarzania obrazu w jakości HD. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowanie odbiornika GPS, umożliwiającego nam dokładne określenie lokalizacji, w której się znajdujemy oraz szybkie i łatwe wyszukiwanie nowych miejsc na mapie. Łączność bezprzewodowa z Internetem została zapewniona za pośrednictwem łącza 3G oraz Wi-Fi. Po naładowaniu baterii minilaptop Nokii może pracować do 12 godzin.

Komputer dostępny jest w sieci salonów Vobis w trzech kolorach: Black, Ice, Azure, w cenie 2 999 złotych.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News