Klienci, którzy do 3 kwietnia 2009 skorzystają z najnowszej promocji otrzymają trzy lata maintenance w cenie dwóch.

Polska premiera oprogramowania Norton 360 w wersji 4.0

Symantec Norton 360 4.0

Firma Symantec udostępnia najnowszą wersję pakietu Norton 360, która posiada najnowsze technologie zabezpieczeń. Wraz z premierą nowego pakietu firma Symantec wprowadza pierwsze aplikacje marki Norton przeznaczone do urządzeń iPad i iPhone oraz smartfonów z systemem Android. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji klienci, którzy korzystają z kopii zapasowych online utworzonych za pomocą programu Norton 360 lub Norton Online Backup, mogą uzyskiwać dostęp do swoich dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów oraz udostępniać je bezpośrednio z poziomu urządzenia. Produkty marki Norton zapewniają klientom stały dostęp do danych przechowywanych w Internecie. Obecnie użytkownicy pakietu Norton 360, którzy używają funkcji backupu online, mogą korzystać ze swoich plików w dowolnym miejscu za pośrednictwem przeglądarki internetowej i pobierać je lub wysyłać do znajomych jako łącza w wiadomościach e-mail.

Pakiet Norton 360 zawiera obecnie technologię oceny reputacji wprowadzoną we wrześniu 2009 r. wraz z programami Norton Internet Security i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązanie to umożliwia ochronę przed nieznanym destrukcyjnym oprogramowaniem oraz najpoważniejszymi zagrożeniami.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 zawiera również ulepszenia funkcji takich, jak optymalizacja wydajności komputera, która pozwala poprawić jego szybkość działania i zaoszczędzić czas. Za pomocą menedżera autostartu użytkownicy mogą skrócić czas rozruchu komputera przez opóźnienie aplikacji uruchamianych wraz z systemem lub zmniejszenie ich liczby. Dane pochodzące ze społeczności Norton Community zapewniają przydatne informacje na temat najpopularniejszych aplikacji. Umożliwia klientom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących wykluczenia programów z listy autostartu.

Pakiet Norton 360 w wersji 4.0 jest obecnie dostępny do nabycia w sklepach detalicznych oraz w sklepie internetowym firmy Symantec. Bezpłatna wersja beta aplikacji do urządzeń Android jest już dostępna, a wersje beta aplikacji mobilnych do urządzeń iPad oraz iPhone zostaną udostępnione w sklepach internetowych bez opłat w ciągu najbliższych tygodni.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 obsługuje systemy Microsoft XP, Windows Vista i Windows 7. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł brutto. Cena uwzględnia licencję na trzy komputery, 2 GB miejsca na kopie zapasowe online oraz roczną usługę subskrypcji uprawniającą do korzystania z produktu i otrzymywania aktualizacji ochrony z firmy Symantec. Wszyscy użytkownicy pakietu Norton 360, którzy mają ważną subskrypcję na produkt, są uprawnieni do otrzymywania najnowszych aktualizacji zgodnie z obowiązującym modelem świadczenia usług subskrypcji.