Rewolucja w Wykop.pl

– Można powiedzieć, że dotychczasowe zmiany w serwisie były drobnymi zabiegami kosmetycznymi. Tym razem dokonaliśmy prawdziwej rewolucji –  mówi Michał Białek, dyrektor operacyjny Wykop.pl. Do najważniejszych zmian należy nowy layout i funkcjonalności serwisu. – Staraliśmy się, aby wprowadzane modyfikacje prowadziły do w pełni intuicyjnej obsługi serwisu. Przeprowadziliśmy szereg testów i przede wszystkim braliśmy pod uwagę sugestie użytkowników – tłumaczy Michał Białek. Nowością są grupy tematyczne w domenie wykopu: każdy z użytkowników może utworzyć swoją własną, odrębną grupę agregującą znaleziska na konkretny temat. Każda z grup posiada swoją subdomenę w domenie wykop.pl. Kolejną nowością jest wprowadzenie możliwości komunikacji między użytkownikami.
Rewolucja w Wykop.pl

Zmianie wizualnej i funkcjonalnej towarzyszy przede wszystkim generalna przebudowa serwisu. – Wykop od strony technicznej to zupełnie inny portal. Mamy nową architekturę serwisu, przenieśliśmy dane na nowy, bezpieczniejszy i bardziej pojemne serwery, sam kod serwisu został napisany praktycznie od nowa. Pozostały oczywiście te same treści i ci sami użytkownicy. Cała reszta to zupełnie nowy rozdział – opowiada Maciej Kiner, starszy programista wykop.pl

Wykop.pl istnieje od 2005 roku. Jest to serwis typu social news, którego ideą jest odnajdywanie i dzielenie się ciekawymi informacjami znalezionymi w Internecie. Od momentu powstania przeszedł kilka zmian. Nigdy jednak nie były to zmiany tak gruntowne.

test