Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Secunia: użytkownicy nie aktualizują systemu i aplikacji i trudno się im dziwić

Według wyliczeń firmy Secunia, przeciętny użytkownik Windows instaluje 75 łatek do systemu i posiadanego oprogramowania. To, zdaniem tej firmy, za dużo dla przeciętnego usera.

Secunia uważa, że wyjątkowo częste aktualizacje przeróżnego oprogramowania i systemu operacyjnego to zdecydowanie zbyt dużo dla przeciętnego użytkownika – według wyliczeń specjalistów przeciętny użytkownik systemu Windows pobiera 75 łatek rocznie – a czasem wielokrotnie mniej, niż jest publikowanych. Powód? Całkiem usprawiedliwione lenistwo. Niektóre aplikacje aktualizują się automatycznie, inne zaś proszą o zgodę użytkownika. Jeszcze inne nie aktualizują się wcale i należy samemu sprawdzać, czy jej twórcy nie opublikowali nowej wersji. No i jeszcze Windows Update…

Trudno się dziwić, że większość zwykłych użytkowników odpuszcza sobie ten proceder, a to naraża go z kolei na niebezpieczeństwo – nowe wersje dodają nie tylko nowe funkcje do aplikacji i systemu, ale też usuwają usterki i luki bezpieczeństwa w istniejących. Pamiętać należy, że dużo z tych błędów pozwala na ominięcie ochrony antywirusem. Okazuje się, że system Windows, promowany jako wyjątkowo prosty w użyciu, nie jest tak wygodny, jaki się wydaje.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.