Śledzik dla telefonów komórkowych z Javą

nasza-klasa.pl

Najnowsza wersja Śledzika pozwala dostać się do serwisu z poziomu telefonów obsługujących Javę. Tak jak wersja Lajt, aplikacja Java jest prosta graficznie i nastawiona na wygodę użytkowania. Jej ważną funkcją jest opcja zadzwonienia do znajomego z NK, który podał na swoim profilu numer telefonu.

– Największym wyzwaniem przy produkcji mobilnych odsłon Śledzika, było przystosowanie ich do jak największej liczby komórek. Problem ten nie dotyczył jedynie aplikacji stworzonej specjalnie dla iPhone’a. Produkty Lajt i Java są uproszczonymi wersjami mikrobloga NK, kompatybilnymi z niemal wszystkimi telefonami na rynku – również starszymi modelami. Ich zdecydowaną zaletą jest intuicyjność obsługi – mówi Joanna Gajewska, rzecznik Naszej Klasy.

Urządzenia mobilne są coraz chętniej używane do eksplorowania zasobów Internetu. Już prawie 20% rodzimych Internautów korzysta z mobilnego dostępu do sieci, a ponad połowa z nich czyni to niemal codziennie. Co więcej, według raportu Opery, Polacy najchętniej odwiedzają przez telefon Naszą Klasę. Dlatego też, przenoszenie funkcji NK do telefonów komórkowych jest naturalną konsekwencją.

Reklama

Wraz z premierą wersji Java Śledzik jest dostępny w niemal wszystkich komórkach. W dalszych kwartałach 2010 można spodziewać się kolejnych konwersji na urządzenia mobilne, a w konsekwencji przeniesienia całego serwisu na telefony komórkowe.