Batman: Arkham Asylum powstał na Unreal Engine 3

Specjalna edycja gry Arkham Asylum pojawi się w Polsce

Batman: Arkham Asylum (Game of the Year Edition)

Doceniony przez krytyków Batman: Arkham Asylum na licencji Warner Bros. Interactive Entertainment i DC Comics pojawił się w planie wydawniczym Cenegi w edycji Game of the Year na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gry w wersji na obie platformy pojawią się w sprzedaży już w kwietniu. Jednocześnie ą informujemy, że w miniony piątek gra Batman: Arkham Asylum zdobyła dwie prestiżowe nagrody British Academy Video Awards (BAFTA), w kategorii Najlepsza Gra i Gameplay. Nagrody BAFTA są przyznawane najbardziej innowacyjnym i utalentowanym studiom w przemyśle gier.

– To fantastyczne, że Batman: Arkham Asylum zdobyło tak prestiżową nagrodę – powiedział Lee Singleton, Dyrektor Główny Square Enix London Studios. – Otrzymanie nagrody British Academy jest ogromnym zaszczytem i odzwierciedla pasję i poświęcenie jakim wykazały się osoby zaangażowane w tworzenie gry – dodał.

Batman: Arkham Asylum Game of the Year Edition to sześć nowych map i obsługa nowej technologii, która pozwoli grać w trybie 3D z ustawieniami TV standard i high definition. Dzięki wsparciu TriOviz 3D i dołączonym do gry okularom, gracze staną się świadkami głębi obrazu 3D.

Rozszerzona edycja Batman: Arkham Asylum – Game of the Year Edition w stosunku do oryginału będzie zawierała dodatkowo 6 wcześniej udostępnionych DLC – Challenge Maps, dających graczom szansę na ulepszenie swoich umiejętności walki. Gracze mogą walczyć przeciwko najsilniejszym wrogom z Arkham Asylum, jak Strach na wróble i w kluczowych miejscach z gry, takich jak słynny Zaułek.

Oryginalny scenariusz Batman: Arkham Asylum został napisany przez Paula Diniego, zdobywcę 5 nagród Emmy, współautora serialu Lost i Batman: The Animated Series.