AMD sprzedało ponad 6 milionów kart graficznych z DirectX 11

Na początku października 2009 roku, AMD wprowadziło na rynek serię kart graficznych o oznaczeniu Radeon HD 5800, a miesiąc później dołączyła do niej również seria kart HD 5700, po której wprowadzono także linię low-endowych procesorów graficznych, obsługujących technologię DirectX 11. AMD nie pozostawiło również rynku mobilnych komputerów bez technologii DX11. Różnorodność kart graficznych AMD wspierających tę technologię jest więc dość duża, dlatego nie dziwi fakt, że kalifornijska firma sprzedała już ponad 6 milionów egzemplarzy w ostatnich dwóch kwartałach.
Testowana przez nas karta była w wersji referencyjnej, z logiem ATI. Ona nigdy nie trafi na półki sklepowe.
Testowana przez nas karta była w wersji referencyjnej, z logiem ATI. Ona nigdy nie trafi na półki sklepowe.

Dirk Meyer, dyrektor generalny AMD, zapowiada również rozszerzenie sprzedaży kart graficznych z linii HD 5000 na inne segmenty rynku, tak więc ilość sprzedanych GPU z obsługą DX11 będzie dość szybko rosnąć.

Przypomnijmy, że obóz zielonych – Nvidia – wciąż nie wprowadziła na rynek żadnych kart graficznych z obsługą nowej technologii Microsoftu. Co prawda premiera kart GeForce GTX 470 i GTX 480 już się odbyła, ale nie ma ich jeszcze w bieżącej sprzedaży.

Sprawdź również nasz ranking kart graficznych!