Milion pobrań „polskiej” Opery Mini w ciągu pierwszego dnia

Opera Mini

Opera Mini jest obecnie numerem jeden wśród pobieranych aplikacji na iPhona w 22 Apple App Store na świecie (stan na 8.00 rano dzisiaj): http://www.opera.com/bitmaps/press/resources/itunes_topcharts.png. Ten duży sukces cieszy tym bardziej, że Opera Mini na iPhone’a jest w dużym stopniu dziełem polskich programistów z wrocławskiego oddziału Opery.

Według oficjalnych danych Apple’a Opera Mini została zainstalowana na 1 023 380 urządzeniach z iPhone OS.

Opera zgłosiła swoją przeglądarkę do App Store 23 marca, co poprzedziły prezentacje produktu podczas m.in. MWC w Barcelonie i prezentacji w Polsce. Pierwsze recenzje przeglądarki już wtedy wskazywały, że Opera Mini zapewnia do sześciu razy większą szybkość i oszczędności wynikające z kompresji stron internetowych.

– Daliśmy użytkownikom iPhone’a wybór, a oni, jak pokazują liczby, chętnie korzystają nowych sposobów surfowania na iPhonie – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Jak w przypadku naszych wszystkich szeroko dostępnych i często pobieranych produktów, będziemy wdzięczni za wszelkie otrzymane komentarze, co pozwali nam dalej ulepszać nasze produkty i jeszcze lepiej sprostać potrzebom naszych użytkowników – dodał.