Nowe telefony Microsoft reklamowane są przez niezbyt fortunny filmik

Nowa reklama Microsoftu namawia do sextingu?

Prawo

Microsoft dzisiaj musi zmierzyć się nie tylko z oskarżeniami organizacji NLC o złe traktowanie pracowników w jednej z fabryk w Chinach, ale również z dwuznacznością nowej reklamy, promującej niedawno debiutujące telefony Microsoft Kin One i Two. Otóż w owej reklamie, telefony Microsoftu, które mają być skierowane przede wszystkim do młodzieży lubującej się w serwisach społecznościowych, wykorzystywane są do przesyłania nagich zdjęć poprzez mmsy – czyli do tzw. zjawiska sextingu. Serwis Consumer Reports oskarża więc firmę z Redmond o „zachowania zbyt bliskie do zachęcania do sextingu”.

Reklama

Co prawda reklamowy filmik jest nieco dziwny i można się nad nim chwilę zastanowić, czy rzeczywiście Microsoft trafił w sedno, ale prawo nie zostało złamane. Młody mężczyzna po prostu, wkłada telefon pod koszulkę i robi zdjęcie swojej klatki piersiowej, a następnie wysyła zdjęcie koleżance.

Może inaczej byśmy na to spojrzeli, gdyby bohaterką filmiku była młoda dziewczyna bez biustonosza… Microsoft na szczęście tak daleko się nie posunął, a powszechnie uznaje się, że klatka piersiowa mężczyzn nie jest elementem o zabarwieniu erotycznym.