Pierwsze szczegóły o The Lord of the Rings: War in the North

The Lord of the Rings: War in the North

W War in the North będziemy mogli wybierać pomiędzy graniem trzema rasami: elfem, człowiekiem i krasnoludem. Udostępnione też zostaną trzy klasy postaci: mag, zwiadowca i wojownik. Każda z ras będzie miała w czymś przewagę nad inną. Przykładowo – w podziemiach krasnolud będzie widział magiczne runy wskazujące tajne przejścia. Wszystkie postacie będą mogły być rozwijane w RPG-owym stylu.

Magowie w grze będą dysponowali dużą liczbą umiejętności, zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. Zwiadowcy, dzięki umiejętnościom maskowania, będą mogli atakować z ukrycia. Wojownik nie będzie niczym nowym – to najgorzej wyposażona ale za to najtwardsza postać w grze. Postacie będzie można tworzyć zarówno od podstaw, jak i skorzystać z predefiniowanych propozycji. Tymi samymi klasami, co gracz, będą mogli dysponować przeciwnicy. Z kolei elementem zręcznościowym będzie możliwość wskrzeszania zmarłych towarzyszy i stosowania ciosów wykańczających przeciwnika. War in the North zaoferuje też graczom bogaty system dialogowy i inwentarz. Podczas swoich przygód odwiedzimy, między innymi, las Mirkwood a na swojej drodze spotkamy postacie znane z mitologii Tolkiena.

Zaletą gry ma być tryb sieciowy – nowy LotR ma być pisany przede wszystkim dla trybu kooperacji. Jeżeli zdecydujemy się grać samodzielnie, sieciowych towarzyszy zastąpi nam sztuczna inteligencja.