Pierwszy w Polsce mecz piłki nożnej na żywo w 3D

Rozrywka

CANAL+ przeprowadzi 15 maja pierwszą w Polsce transmisję z meczu piłki nożnej w technologii stereoskopowej i standardzie HD. Aby umożliwić oglądanie meczu kibicom, którzy nie mają jeszcze telewizorów przystosowanych do odbioru 3DTV, nadawca wspólnie z partnerem, LG Electronics, zorganizuje specjalne pokazy w pubach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Pokazy w pubach

CANAL+ i LG Electronics zorganizują dla kibiców pokazy meczu w 3D w kilku pubach w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W ramach pokazów fani futbolu obejrzą na żywo pierwszy polski mecz w 3D. CANAL+ zrealizuje bezpośrednią relację w technologii trójwymiarowej prosto ze stadionu, a LG wyposaży puby w nowoczesne telewizory LCD Full HD 3D i zestawy specjalnych okularów 3D.

Pokazy pierwszego meczu w 3D odbędą się w sobotę 15 maja. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział we wspólnym oglądaniu meczu  w 3D na żywo, trzeba zarejestrować się na stronie www.canalplus.pl/3d i wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą są zaproszenia na pokaz.

Pierwsza w Polsce transmisja w stereo 3D

Dzięki transmisji CANAL+, Polska stanie się jednym z niewielu krajów w Europie (m.in. po Wielkiej Brytanii i Niemczech), w którym kibice mogą obejrzeć trójwymiarowy mecz. Ekipa CANAL+ przeprowadzi transmisję z meczu piłki nożnej w trójwymiarowej technologii HD ze stadionu w Krakowie, Poznaniu lub Warszawie. Pierwszy polski mecz w 3D, w zależności od sytuacji w tabeli Ekstraklasy, rozegra drużyna Wisły Kraków z Odrą Wodzisław, Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin lub Legii Warszawa z PGE GKS Bełchatów. Na pewno będzie to spotkanie mające kluczowe znaczenie w walce o tytuł Mistrza Polski w sezonie 2009/2010.

Partnerem transmisji jest Eutelsat – przekaz odbędzie się na należącym do operatora satelicie Hot Bird. Ekipa CANAL+ przeprowadzi relację z wykorzystaniem specjalistycznego wozu transmisyjnego wyposażonego w 9 nowoczesnych kamer pracujących w technologii stereoskopowej. Transmisja w technologii stereo 3D będzie niekodowana (sygnał będzie zakodowany tylko dla transmisji tradycyjnej). Abonenci CYFRY+, posiadający dekoder HD i telewizor 3D, będą ją mogli obejrzeć w ramach serwisu testowego CANAL+ 3D test na kanale 28.