Przeglądarki Opery mają ponad 100 milionów użytkowników

Na tę liczbę składa się 50 milionów użytkowników przeglądarki desktopowej i drugie tyle – użytkowników Opery Mini.

Przeglądarki Opery są już używane przez ponad 100 mln ludzi na świecie. Po przekroczeniu tej granicy w marcu można już mówić o 50 mln miłośników Opery na komputery z Windows, Mac i Linuksem oraz taką samą liczbą użytkowników Opery Mini, korzystających z niej każdego miesiąca na szerokiej gamie urządzeń. Roczny przyrost użytkowników przeglądarki desktopowej, liczony od marca 2009 r. do marca bieżącego roku, wyniósł 30%, umożliwiając przekroczenie w zeszłym miesiącu magicznej granicy 50 mln unikalnych użytkowników.

Dodatkowo wielu użytkowników Opery może przeglądać Internet w konsolach gier, telewizorach czy dekoderach.

– Skupienie się na szybkości, bezpieczeństwie, innowacji i użyteczności ciągle przynosi efekty.  Zawsze wsłuchujemy się potrzeby naszych użytkowników, a oni odwzajemniają się, wybierając Operę – powiedział Jon von Tetzchner, współtwórca Opera Software.

– Rekordowa liczba użytkowników pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze, i że rozwijamy się razem z naszymi użytkownikami – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Desktopowa Opera zapewnia najszybszy kontakt z Internetem na świecie oraz wizjonerskie zastosowanie funkcji i przyjazny wygląd – dodał.

Rekordowa liczba użytkowników została osiągnięta po premierze generacji Opery 10.5x. Teraz jej silnik javascriptowy działa siedem razy szybciej niż jego poprzednik z wersji 10.10.

Pobierz:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.