Czas się pożegnać z kultowymi postaciami

Świeże wieści o serii Gears of War

Gears of War 3

8 kwietnia 2011 roku na rynku pojawi się Gears of War 3 – tytuł, na który z pewnością większość posiadaczy konsol Xbox 360 już teraz niecierpliwie czeka. W grze udostępniony zostanie nowy tryb kooperacji, który umożliwi równoczesną rozgrywkę nawet czterem graczom. Dodatkowi pomocnicy będą jeszcze lepiej uzasadnieni fabularnie, niż w poprzednich częściach.

Fabuła nie będzie toczyła się po linii prostej – różne misje będą dziać się w różnych miejscach i czasie – dopiero po dłuższej rozgrywce wszystkie wątki zaczną się splatać w spójną całość. Tym razem nie będziemy grali tylko głównym bohaterem o imieniu Marcus, a także Domem, Cole’em lub Bairdem –dotychczas było to zarezerwowane tylko dla typu kooperacji. Wydarzenia opowiedziane w trzeciej części będą się toczyć 18 miesięcy po historii opowiedzianej w „dwójce”.

W grze pojawią się nowe bronie, takie jak dwulufowa strzelba czy Pendulum Lancer. Dowiedzieliśmy się również, że Gears of War nie będzie trylogią – najprawdopodobniej pojawią się kolejne części gry, jednak przypuszczalnie będą traktować o losach innych postaci.