Na telewizorze LG LX9500 można będzie obejrzeć pierwszą w Polsce telewizyjną transmisję 3D

Telewizory Full LED 3D zadebiutują w Polsce już w maju

Wraz z rozwojem dostępności materiału w technologii 3D, LG wprowadza na rynek pierwszy na świecie telewizor Full LED LX9500 z linii LG INFINIA wyświetlający obraz w aktywnej technologii 3D.

Telewizor Full LED LX9500 z linii LG INFINIA na polskim rynku pojawi się już w maju 2010 roku, aby potencjalni nabywcy mogli obejrzeć pierwszą, trójwymiarową transmisję telewizyjną meczu piłkarskiego 15 maja. Nowe modele będą dostępne w wersjach z ekranami o przekątnej 47 i 55 cali, podświetlanymi w całości diodami LED i oferującymi pełną rozdzielczość High Definition 1920 x 1080 pikseli. Ponadto oferują dynamiczny kontrast na poziomie 10 000 000:1, technologię odświeżania TruMotion 480Hz oraz standard 3D Multi Picture, który pozwoli na wyświetlanie obrazów zarejestrowanych za pomocą kamer stereoskopowych, bez potrzeby uprzedniej konwersji na komputerze.

Telewizory z nowej serii są również dość smukłe – mierzą 31,6 milimetra grubości, a dodatkowo posiadają niezbyt grube obramowanie – o grubości zaledwie 16 mm. Oglądanie treści w formacie 3D na telewizorze LG LX9500 wymaga użycia okularów z aktywną migawką, które dodają obrazowi głębi, dzięki synchronizacji naprzemiennego blokowania soczewek i częstotliwości odświeżania ekranu.

Okulary te, ładowane przez złącze USB, pozwolą nawet na 40 godzin ciągłego oglądania TV. Specjalna konstrukcja okularów sprawia, że są one lekkie i wygodne, co podnosi dodatkowo komfort podczas seansów w domowym zaciszu.

W Polsce telewizory LG INFINIA 3D LX9500 zostaną wprowadzone do sprzedaży w maju 2010 roku. Oficjalnie o cenie na razie LG nie wspomina, jednak z nieoficjalnych źródeł agencji Reuters dowiadujemy się, że 47-calowy telewizor 3D ma kosztować 4,7 miliona wonów. W Polsce możemy zatem spodziewać się ceny w wysokości 12 000 złotych.

Chętnym proponujemy już zacząć odkładać i zapomnieć o tegorocznym urlopie…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.