Studenci otrzymają MacBooki i iPady, wraz z cyfrowymi pomocami naukowymi

Uniwersytet wyposaży wszystkich studentów w iPady i MacBooki

Jeden z Uniwersytetów w Pensylwanii rozpocznie nowy rok akademicki mocnym akcentem - wyposaży każdego studenta w nowego iPada oraz 13-calowego MacBooka.

Uniwersytet Seton Hill w Greenburg, w stanie Pensylwania, zapowiada swój nowy program na nadchodzący rok akademicki – chce każdemu ze swoich studentów zapewnić zarówno 13-calowego MacBooka, jak również świeżutkiego iPada. To część programu o nazwie Technology Advantage, który wystartuje na jesieni. Studenci będą mieli dostęp do komputerów zarówno w trakcie zajęć, jak również po ich zakończeniu, aby mieli ciągły kontakt z wykładowcami, promotorami i kolegami z grupy. To jednak nie koniec, bowiem po ukończeniu studiów, każdy absolwent będzie mógł zatrzymać na własność podarowane mu urządzenia, a nowi studenci zostaną wyposażeni w kolejną partię produktów Apple’a.

Studenci nie będą musieli nawet dźwigać ciężkich książek, bowiem wydawcy pomocy naukowych dogadali się z Apple’em i w formie cyfrowej dostarczać będą książki na iPadach.

W Polsce możemy jedynie pozazdrościć takiej akcji. Dodam tylko, że nie jest to żart primaaprilisowy – inaczej na Uniwersytecie Seton Hill mógłby wybuchnąć groźny w skutkach protest.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.