Wszystko o Nero Multimedia Suite 10

Nero Multimedia Suite 10, wydany na 15. rocznicę firmy Nero, to multimedialny pakiet składający się z: Nero Vision Xtra, Nero Burning ROM i Nero BackItUp & Burn. Wszystkie aplikacje dostępne są w wersji polskiej.

W skład Nero Multimedia Suite 10 wchodzą następujące programy: Nero Vision Xtra do organizowania plików multimedialnych, zaawansowanej edycji i tworzenia filmów w formacie HD, Nero Burning ROM do kompilowania i kopiowania płyt oraz Nero BackItUp & Burn do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji i przywracania danych.

Nero Multimedia Suite 10 oferuje łatwe zarządzanie plikami muzycznymi, graficznymi i wideo oraz zawansowaną i wydajną edycję materiałów w formacie HD, włączając authoring płyt Blu-Ray i SmartEncoding. Dodatkowo, użytkownicy mają do swojej dyspozycji szerokie możliwości wypalania płyt, technologię wykorzystywaną podczas tworzenia kopii zapasowych i szereg narzędzi multimedialnych, dzięki którym mogą rozwijać swoją kreatywność.

– W ciągu piętnastu lat istnienia firmy NERO na rynku, ponad 300 milionów klientów używało  produktów Nero oferujących zarządzanie plikami zgromadzonymi na domowych komputerach i online – powiedział Jürgen Kurz, CEO, Nero AG. – Podczas projektowania pakietu  Nero Multimedia Suite 10 wzięto pod uwagę wyniki zewnętrznych badań rynkowych i uwzględniono opinię ponad 150 000 konsumentów. Przeprowadzone badania pokazały, iż istniejąca oferta produktów do obsługi multimediów typu „wszystko w jednym” jest już nieaktualna i działa na zasadzie szwajcarskiego scyzoryka, czyli „ten, kto jest ekspertem od wszystkiego, nie zna się na niczym”. W związku z tym,  firma NERO zdecydowała się stworzyć prawdziwy pakiet multimedialny oferujący całkowicie niezależne produkty do zarządzania i edycji wideo, wypalania płyt i tworzenia kopii zapasowych – dodał.

Nero Multimedia Suite 10 zawiera następujące moduły:

Nero Vision Xtra

Nowy Nero Vision Xtra to połączenie dwóch solidnych, w pełni zintegrowanych programów: Nero MediaHub i Nero Vision.

Nero MediaHub to domowa aplikacja do odtwarzania, zarządzania i prostej edycji plików multimedialnych. Charakteryzuje się łatwym w użytkowaniu interfejsem, umożliwiającym organizowanie, sortowanie, przeszukiwanie, odtwarzanie i gromadzenie plików muzycznych, zdjęć i filmów oraz tworzenie i edycję wysokiej jakości pokazów slajdów.

W tym samym oknie można odtwarzać pliki audio, wideo i foto w najpopularniejszych formatach, jak również AVCHD, MKV, FLV, FLAC, DVD, niekomercyjne Blu-ray, MPEG-4 AVC, (S)-VCD, AVCREC, audio CD, muzyczne listy odtwarzania i pokazy slajdów. Nero MediaHub umożliwia łatwe zapisywanie muzyki, pokazów slajdów i filmów na CD, DVD i Blu-ray (w tym również w wysokiej jakości 24-roklatkowym formacie kinowym o progresywnym skanowaniu), a także  publikację na wiodących portalach społecznościowych, takich jak: YouTube, Facebook, MySpace, Flickr i My Nero.

Nero Vision jest wyposażony w zaawansowane narzędzia do edycji filmów w standardowej i wysokiej rozdzielczości, zapewniające osiągnięcie profesjonalnie wyglądających rezultatów. Posiada takie funkcje, jak prawdziwa wielościeżkowa edycja, zaawansowane efekty obrazu w obrazie i efekty nakładek z pełną kontrolą w oparciu o klatki kluczowe, Pan & Zoom, kluczowanie chrominancyjne, matowienie obrazu, zniekształcenie obiektywu, wyostrzanie, rozmywanie krawędzi, trzęsienie ziemi i inne.

Użytkownicy mogą osiągnąć profesjonalne efekty dzięki ponad 60 szablonom menu dla DVD (sport, dzieci & rodzina, wakacje, biznes i wiele innych kategorii), wliczając w to standardowe 2D, animowane 2D i smart3D. Aby urozmaicić zdjęcia i wideo, Nero Vision zawiera ponad 150 klipartów, takich jak bąbelki, linie, marginesy i ramki.

Nero Vision charakteryzuje się ponadto dużą wydajnością w obróbce materiałów w rozdzielczości HD, oferując obsługę mechanizmu SmartEncoding dla formatów MPEG2 oraz AVCHD. Udostępnia również obsługę sprzętowego kodowania H.264/AVC z wykorzystaniem technologii NVIDIA CUDA. Dodatkowo Nero Vision umożliwia użytkownikom eksport materiałów do wielu różnych formatów zarówno sieciowych, jak i dla nośników CD, DVD, AVCHD czy dysków Blu-ray.

Nero MediaHub i Nero Vision współpracują ze sobą, tworząc w ten sposób wygodne przejście od podstawowej do zaawansowanej edycji wideo. Użytkownik może rozpocząć projekt filmu lub pokazu slajdów w Nero MediaHub, a następnie bez problemu wyeksportować go do Nero Vision, naciskając przycisk „Edycja zaawansowana”. Nero Vision Xtra zawiera mnóstwo narzędzi, umożliwia zapisanie domowych filmów w wysokiej jakości formacie HD i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi, dzięki opcji publikacji w Internecie.

Nero Burning ROM

Nero Burning ROM oferuje rozwiązania w dziedzinie nagrywania i kopiowania płyt CD, DVD i Blu-ray. Ma gwarantować niezawodny sposób nagrywania, a w rezultacie najlepszą jakość odtwarzania. W aplikacji zastosowano najnowszą technologię SecurDisc 2.0 zwiększającą żywotność, niezawodność, bezpieczeństwo i integralność nagrywanych danych. Aplikacja obsługuje dowolne napędy optyczne i nośniki w formacie CD, DVD, a od niedawna również Blu-ray. Nero SecurDisc Viewer włącza się automatycznie przy każdym nagrywaniu, nie jest konieczna instalacja, ani sterowniki. Użytkownicy mogą łatwo chronić swoje poufne dane przed nieautoryzowanym dostępem przy pomocy hasła, szyfrowania i cyfrowego podpisu.

Wykorzystując Nero DiscSpan i Nero DiscMerge użytkownicy mogą wypalać duże pliki na kilku dyskach tego samego lub różnego typu, a następnie ponownie je zespalać. Dodatkowo Nero Burning ROM zawiera wsparcie dla nagrywania nowoczesnych kompilacji, takich jak AVCHD dla DVD i AVCHD /BD-MV dla dysków Blu-ray.

Nero BackItUp & Burn

Nero BackItUp & Burn chroni dane użytkowników umożliwiając nie tylko tworzenie kopii zapasowych, ale także odzyskiwanie wszystkich wartościowych plików ze zdjęciami, muzyką, filmami i dokumentami. Aplikacja oferuje łatwe tworzenie kopii plików, folderów, napędów i kompletnego systemu w kilku prostych krokach. Dzięki najnowocześniejszej technologii backupu, użytkownik może chronić pliki i cały system przed skutkami awarii twardego dysku, systemu lub ataku wirusa. Funkcję automatycznego tworzenia kopii bezpieczeństwa można uruchomić jednym kliknięciem, wystarczy wskazać dane i kopie zapasowe będą robione w tle, bez dodatkowych zabiegów. Poza tym istnieje możliwość łatwego zaprogramowania regularnego tworzenia kopii zapasowych przy pomocy różnych metod i poziomów kompresji oraz ochrony.

Dodatkowo, dzięki Nero BackItUp & Burn, każdy zagubiony lub usunięty plik może być łatwo i szybko odzyskany.

Nero BackItUp & Burn to nie tylko tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie i przywracanie danych, ale także synchronizacja pomiędzy komputerami a urządzeniami przenośnymi. Nero BackItUp & Burn zsynchronizuje właściwości, pliki i foldery bezpośrednio na dyskach twardych laptopów, pamięci USB czy w zasobach, jakie oferuje Internet.

Poza nowymi aplikacjami i funkcjami Nero Multimedia Suite 10 zawiera także dobrze znane już narzędzia:

  • Nero StartSmart – zaktualizowany interfejs użytkownika ułatwia dostęp do muzyki, zdjęć, edycji wideo i aplikacji do tworzenia kopii zapasowych. Zawiera zintegrowany Nero StartSmart Knowledge Center umożliwiający dostęp online do przewodników „krok po kroku” i instrukcji, łączenie się z portalem My Nero, współdzielenie blogów i porad z innymi użytkownikami Nero oraz dostęp do aktualnych dodatków i aplikacji.
  • Nero DiscCopy Gadget – funkcja kopiowania dysku dostępna z pulpitu.
  • Nero CoverDesigner – tworzenie indywidualnych okładek, nalepek do pudełek CD i DVD itp.
  • Nero SoundTrax – tworzenie podkładów dźwiękowych 5.1 oraz zgrywanie materiałów z płyt winylowych i kaset i konwersja do postaci cyfrowej.
  • Nero WaveEditor – edycja muzyki z wykorzystaniem różnych efektów i narzędzi ulepszających dźwięk.
  • Nero Recode – automatyczna konwersja i kompresja wideo DVD lub plików wideo przy zachowaniu optymalnej jakości odtwarzania.
  • Nero Toolkit – podniesienia wydajności PC przy pomocy narzędzi do zarządzania prawami, analizy dysków i wyświetlania informacji o systemie.

Nero Multimedia Suite 10 będzie dostępne w najbliższych dniach  w sprzedaży detalicznej w sklepach na terenie całej Polski w sugerowanej cenie detalicznej 299 zł. Polskim dystrybutorem produktów Nero jest firma Alstor.

Użytkownicy Nero 9 i poprzednich wersji mogą dokonać aktualizacji do Nero Multimedia Suite 10 na specjalnych warunkach, informacje na ten temat dostępne są pod adresem www.nero.com.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.