Wszystko o Nero Multimedia Suite 10

Nero Multimedia Suite 10, wydany na 15. rocznicę firmy Nero, to multimedialny pakiet składający się z: Nero Vision Xtra, Nero Burning ROM i Nero BackItUp & Burn. Wszystkie aplikacje dostępne są w wersji polskiej.

W skład Nero Multimedia Suite 10 wchodzą następujące programy: Nero Vision Xtra do organizowania plików multimedialnych, zaawansowanej edycji i tworzenia filmów w formacie HD, Nero Burning ROM do kompilowania i kopiowania płyt oraz Nero BackItUp & Burn do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji i przywracania danych.

Nero Multimedia Suite 10 oferuje łatwe zarządzanie plikami muzycznymi, graficznymi i wideo oraz zawansowaną i wydajną edycję materiałów w formacie HD, włączając authoring płyt Blu-Ray i SmartEncoding. Dodatkowo, użytkownicy mają do swojej dyspozycji szerokie możliwości wypalania płyt, technologię wykorzystywaną podczas tworzenia kopii zapasowych i szereg narzędzi multimedialnych, dzięki którym mogą rozwijać swoją kreatywność.

– W ciągu piętnastu lat istnienia firmy NERO na rynku, ponad 300 milionów klientów używało  produktów Nero oferujących zarządzanie plikami zgromadzonymi na domowych komputerach i online – powiedział Jürgen Kurz, CEO, Nero AG. – Podczas projektowania pakietu  Nero Multimedia Suite 10 wzięto pod uwagę wyniki zewnętrznych badań rynkowych i uwzględniono opinię ponad 150 000 konsumentów. Przeprowadzone badania pokazały, iż istniejąca oferta produktów do obsługi multimediów typu „wszystko w jednym” jest już nieaktualna i działa na zasadzie szwajcarskiego scyzoryka, czyli „ten, kto jest ekspertem od wszystkiego, nie zna się na niczym”. W związku z tym,  firma NERO zdecydowała się stworzyć prawdziwy pakiet multimedialny oferujący całkowicie niezależne produkty do zarządzania i edycji wideo, wypalania płyt i tworzenia kopii zapasowych – dodał.

Nero Multimedia Suite 10 zawiera następujące moduły:

Nero Vision Xtra

Nowy Nero Vision Xtra to połączenie dwóch solidnych, w pełni zintegrowanych programów: Nero MediaHub i Nero Vision.

Nero MediaHub to domowa aplikacja do odtwarzania, zarządzania i prostej edycji plików multimedialnych. Charakteryzuje się łatwym w użytkowaniu interfejsem, umożliwiającym organizowanie, sortowanie, przeszukiwanie, odtwarzanie i gromadzenie plików muzycznych, zdjęć i filmów oraz tworzenie i edycję wysokiej jakości pokazów slajdów.

W tym samym oknie można odtwarzać pliki audio, wideo i foto w najpopularniejszych formatach, jak również AVCHD, MKV, FLV, FLAC, DVD, niekomercyjne Blu-ray, MPEG-4 AVC, (S)-VCD, AVCREC, audio CD, muzyczne listy odtwarzania i pokazy slajdów. Nero MediaHub umożliwia łatwe zapisywanie muzyki, pokazów slajdów i filmów na CD, DVD i Blu-ray (w tym również w wysokiej jakości 24-roklatkowym formacie kinowym o progresywnym skanowaniu), a także  publikację na wiodących portalach społecznościowych, takich jak: YouTube, Facebook, MySpace, Flickr i My Nero.

Nero Vision jest wyposażony w zaawansowane narzędzia do edycji filmów w standardowej i wysokiej rozdzielczości, zapewniające osiągnięcie profesjonalnie wyglądających rezultatów. Posiada takie funkcje, jak prawdziwa wielościeżkowa edycja, zaawansowane efekty obrazu w obrazie i efekty nakładek z pełną kontrolą w oparciu o klatki kluczowe, Pan & Zoom, kluczowanie chrominancyjne, matowienie obrazu, zniekształcenie obiektywu, wyostrzanie, rozmywanie krawędzi, trzęsienie ziemi i inne.

Użytkownicy mogą osiągnąć profesjonalne efekty dzięki ponad 60 szablonom menu dla DVD (sport, dzieci & rodzina, wakacje, biznes i wiele innych kategorii), wliczając w to standardowe 2D, animowane 2D i smart3D. Aby urozmaicić zdjęcia i wideo, Nero Vision zawiera ponad 150 klipartów, takich jak bąbelki, linie, marginesy i ramki.

Nero Vision charakteryzuje się ponadto dużą wydajnością w obróbce materiałów w rozdzielczości HD, oferując obsługę mechanizmu SmartEncoding dla formatów MPEG2 oraz AVCHD. Udostępnia również obsługę sprzętowego kodowania H.264/AVC z wykorzystaniem technologii NVIDIA CUDA. Dodatkowo Nero Vision umożliwia użytkownikom eksport materiałów do wielu różnych formatów zarówno sieciowych, jak i dla nośników CD, DVD, AVCHD czy dysków Blu-ray.

Nero MediaHub i Nero Vision współpracują ze sobą, tworząc w ten sposób wygodne przejście od podstawowej do zaawansowanej edycji wideo. Użytkownik może rozpocząć projekt filmu lub pokazu slajdów w Nero MediaHub, a następnie bez problemu wyeksportować go do Nero Vision, naciskając przycisk „Edycja zaawansowana”. Nero Vision Xtra zawiera mnóstwo narzędzi, umożliwia zapisanie domowych filmów w wysokiej jakości formacie HD i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi, dzięki opcji publikacji w Internecie.

Nero Burning ROM

Nero Burning ROM oferuje rozwiązania w dziedzinie nagrywania i kopiowania płyt CD, DVD i Blu-ray. Ma gwarantować niezawodny sposób nagrywania, a w rezultacie najlepszą jakość odtwarzania. W aplikacji zastosowano najnowszą technologię SecurDisc 2.0 zwiększającą żywotność, niezawodność, bezpieczeństwo i integralność nagrywanych danych. Aplikacja obsługuje dowolne napędy optyczne i nośniki w formacie CD, DVD, a od niedawna również Blu-ray. Nero SecurDisc Viewer włącza się automatycznie przy każdym nagrywaniu, nie jest konieczna instalacja, ani sterowniki. Użytkownicy mogą łatwo chronić swoje poufne dane przed nieautoryzowanym dostępem przy pomocy hasła, szyfrowania i cyfrowego podpisu.

Wykorzystując Nero DiscSpan i Nero DiscMerge użytkownicy mogą wypalać duże pliki na kilku dyskach tego samego lub różnego typu, a następnie ponownie je zespalać. Dodatkowo Nero Burning ROM zawiera wsparcie dla nagrywania nowoczesnych kompilacji, takich jak AVCHD dla DVD i AVCHD /BD-MV dla dysków Blu-ray.

Nero BackItUp & Burn

Nero BackItUp & Burn chroni dane użytkowników umożliwiając nie tylko tworzenie kopii zapasowych, ale także odzyskiwanie wszystkich wartościowych plików ze zdjęciami, muzyką, filmami i dokumentami. Aplikacja oferuje łatwe tworzenie kopii plików, folderów, napędów i kompletnego systemu w kilku prostych krokach. Dzięki najnowocześniejszej technologii backupu, użytkownik może chronić pliki i cały system przed skutkami awarii twardego dysku, systemu lub ataku wirusa. Funkcję automatycznego tworzenia kopii bezpieczeństwa można uruchomić jednym kliknięciem, wystarczy wskazać dane i kopie zapasowe będą robione w tle, bez dodatkowych zabiegów. Poza tym istnieje możliwość łatwego zaprogramowania regularnego tworzenia kopii zapasowych przy pomocy różnych metod i poziomów kompresji oraz ochrony.

Dodatkowo, dzięki Nero BackItUp & Burn, każdy zagubiony lub usunięty plik może być łatwo i szybko odzyskany.

Nero BackItUp & Burn to nie tylko tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie i przywracanie danych, ale także synchronizacja pomiędzy komputerami a urządzeniami przenośnymi. Nero BackItUp & Burn zsynchronizuje właściwości, pliki i foldery bezpośrednio na dyskach twardych laptopów, pamięci USB czy w zasobach, jakie oferuje Internet.

Poza nowymi aplikacjami i funkcjami Nero Multimedia Suite 10 zawiera także dobrze znane już narzędzia:

  • Nero StartSmart – zaktualizowany interfejs użytkownika ułatwia dostęp do muzyki, zdjęć, edycji wideo i aplikacji do tworzenia kopii zapasowych. Zawiera zintegrowany Nero StartSmart Knowledge Center umożliwiający dostęp online do przewodników „krok po kroku” i instrukcji, łączenie się z portalem My Nero, współdzielenie blogów i porad z innymi użytkownikami Nero oraz dostęp do aktualnych dodatków i aplikacji.
  • Nero DiscCopy Gadget – funkcja kopiowania dysku dostępna z pulpitu.
  • Nero CoverDesigner – tworzenie indywidualnych okładek, nalepek do pudełek CD i DVD itp.
  • Nero SoundTrax – tworzenie podkładów dźwiękowych 5.1 oraz zgrywanie materiałów z płyt winylowych i kaset i konwersja do postaci cyfrowej.
  • Nero WaveEditor – edycja muzyki z wykorzystaniem różnych efektów i narzędzi ulepszających dźwięk.
  • Nero Recode – automatyczna konwersja i kompresja wideo DVD lub plików wideo przy zachowaniu optymalnej jakości odtwarzania.
  • Nero Toolkit – podniesienia wydajności PC przy pomocy narzędzi do zarządzania prawami, analizy dysków i wyświetlania informacji o systemie.

Nero Multimedia Suite 10 będzie dostępne w najbliższych dniach  w sprzedaży detalicznej w sklepach na terenie całej Polski w sugerowanej cenie detalicznej 299 zł. Polskim dystrybutorem produktów Nero jest firma Alstor.

Użytkownicy Nero 9 i poprzednich wersji mogą dokonać aktualizacji do Nero Multimedia Suite 10 na specjalnych warunkach, informacje na ten temat dostępne są pod adresem www.nero.com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.