Darmowe konta do ebackupu od SuperSafe

Patrząc na przyczyny utraty danych za pierwszą trójkę uznaje się: nieumyślne skasowanie plików przez użytkownika, awarię komputera oraz atak wirusa. Dane z 2005 roku podane przez GUS pokazały, że skutki ataku złośliwego oprogramowania dotknęły aż trzy miliony sześćset tysięcy mieszkańców Polski. To wynik realny, skoro tylko latem 2008 roku w sieci pojawiło się 98 tysięcy nowych wirusów i złośliwych aplikacji.
Utrzymuje się wysoki poziom zewnętrznych cyberzagrożeń czyhających na polskie firmy i instytucje
Utrzymuje się wysoki poziom zewnętrznych cyberzagrożeń czyhających na polskie firmy i instytucje

Z badań Politechniki Wrocławskiej wynika, że utrata danych w wyniku awarii komputera spotkała blisko 50 proc. respondentów. W tych samych badaniach wyczytać można, że 19,6 proc. respondentów utraciła pliki w wyniku nieumyślnego usunięcia.

Według prognoz IDC w 2010 roku z laptopów będzie korzystało aż 44 proc. użytkowników komputerów. Nie należy zatem zapominać o kradzieżach – według statystyk Policji w samych centrach handlowych rocznie dokonuje się ich ok. 10 tysięcy. A ile z nich w ogóle nie zostaje zgłoszonych?

Zanim jednak zainwestujemy w dany program do archiwizacji ważnych danych, warto dogłębnie poznać i przetestować jego działanie. Z tego powodu firma TotalSafe, dostawca rozwiązań do backupu online, uruchomiła promocję, w której do wzięcia są roczne, darmowe, 1-gigowe konta SuperSafe. Aby uzyskać bezpłatne konto wystarczy wysłać zgłoszenie na adres [email protected] w temacie wpisując “SuperSafe 1Gb”. Promocja potrwa do 30 czerwca 2010 roku.

SuperSafe to system tworzenia kopii zapasowych oparty o metodę “uruchom i zapomnij”. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane, a następnie przesyłane na zdalny serwer backupów poprzez protokół SSL, dający taki sam poziom bezpieczeństwa, jak w przypadku bankowości internetowej. Dostęp do danych posiada jedynie użytkownik, który utworzył backup. Backupowane pliki przechowywane są w serwerowni Beyond.pl Data Center.