Czas się pożegnać z kultowymi postaciami

Gears of War 3 – będzie mrocznie

Gears of War 3

Jak już wiemy z zapowiedzi, do grupy głównych głównych bohaterów w trzeciej części „Gearsów” dołączy komputerowo sterowana Anya Stroud. Wśród graczy zapanował niepokój, czy przypadkiem kobieca postać nie będzie tak samo „napakowana”, jak reszta żołnierzy. Jak wynika z relacji Igromani, Stroud będzie mogła stanowić obiekt pożądania dla większej ilości osób, niż tylko miłośników porno z NRD. Bohaterka, mimo ciężkiego uzbrojenia i opancerzenia, ma być bardzo kobieca.

To jednak będzie jeden z niewielu miłych elementów gry. Fabuła ma być bardzo mroczna i opowiadać o ciężkich losach ludzkości, która już teraz rozbita jest na drobne plemiona walczące o przeżycie. Dowództwo i rządy zostało rozbitę przez Szarańczę, oraz jej zmutowane przez emulsję plemię, którego reprezentanci mają być wyjątkowo potężni. Emulsja wpłynęła również na samą planetę, która jest na skraju rozpadu. Sama gra ma być bardzo brutalna.

Wśród arsenału do dziesiątkowania wrogów znajdziemy wyrzutnię podziemnych torped (sic!), podwójną strzelbę, zwykłą strzelbę i egzoszkielet, który możemy zarówno ubrać, dostając do dyspozycji karabin maszynowy i wyrzutnię rakiet, jak i zainstalować jako wieżyczkę strażniczą. Ciekawą nowinką jest możliwość wymieniania się z innymi postaciami i graczami bronią i amunicją.

Grafikę również czeka niemała rewolucja – ma być dużo bardziej realistyczna. Niestety, odbędzie się to kosztem płynności. Gra nie będzie już miała stałego trybu 60 klatek na sekundę – limit obniżono na 30.