Grałeś w PAC-MAN-a? Powspominaj. Nie grałeś? Zagraj!

[UPDATE] Google pogrywa z użytkownikami… w PAC-MAN-a

Okazją do tej niezwykłej podmiany jest nie byle jaka, bo trzydziesta rocznica powstania PAC-MAN-a. Doodle, czyli specjalne logo Google’a jest tym razem w pełni interaktywne, umożliwiając starszym użytkownikom powrót do przeszłości, a młodszym zakosztowanie rozrywki w starym stylu. Smaku całej sprawie dodaje fakt, że twórcą googlowego PAC-MAN-a jest pracujący w głównej siedzibie Google w Mountain View Polak, Marcin Wichary (który zresztą swoją karierę rozpoczynał od pisania recenzji gier dla Gamblera).

Umieszczony na stronie wyszukiwania Google’a PAC-MAN nie jest emulacją, ale został napisany od początku z wykorzystaniem HTML-a, JavaScript i CSS. Grę rozpoczynamy naciskając przycisk »Wrzuć monetę«, a PAC-MAN-em sterujemy za pomocą klawiszy strzałek. Unikalną, niespotykaną w oryginale opcją jest możliwość gry dwuosobowej – po wrzuceniu drugiej monety oprócz PAC-MAN-a pojawia się Pani PAC-MAN, której ruchy można kontrolować przyciskami W S A D.

Chcecie powspominać PAC-MAN-a? Śpieszcie się, nie będzie tam wisiał wiecznie! Adres chyba znacie?

UPDATE

PAC-MAN został już zdjęty ze strony głównej Google’a, ale kto się spóźnił, nie musi od razu rwać sobie włosów z głowy – gra jest dostępna pod adresem www.google.com/pacman [podziękowania za  cynk dla Gość IP:149.156.78.*!]