PlayStation 3 „zbyt słabe” na Red Dead Redemption?

Red Dead Redemption w wersjach na różne konsole będzie się od siebie różniło. Oficjalnie wiemy, że posiadacze wersji na PS3 otrzymają dodatki na wyłączność. Ale, jak się okazuje, posiadacze X360 będą mieć ładniejszą grafikę.

Grand Theft Auto IV, czyli poprzednia produkcja studia Rockstar Games, była sponsorowana przez Microsoft. Dlatego ukazała się na Xboksie 360 dużo wcześniej, niż na PlayStation 3 a także dużo wcześniej otrzymała dodatki rozszerzające gry. Z Red Dead Redemption ma być odwrotnie: pierwszeństwo w dodatkach będą mieli posiadacze konsoli Sony. Gra na PS3 będzie miała również funkcję grania po sieci lokalnej

Jednak według redakcji 1UP, posiadacze PlayStation 3 i tak będą mieli powody do zgrzytania zębami. Jak się okazuje, Rockstar Games było zmuszone obniżyć rozdzielczość gry, by konsola Sony mogła sobie poradzić z generowaniem grafiki. I tak posiadacze Xboksa 360 będą grali w rozdzielczości 720p z podwójnym wygładzaniem krawędzi, tak użytkownicy Sony będą musieli się zadowolić „gołym” 640p.

Premiera gry na obie platformy odbędzie się pojutrze. Gra jest kontynuują Red dead Revolver, które było wydane w 2004 roku na PlayStation 2 i pierwszego Xboksa.

0
Źródło: 1UP.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.