Yahoofona (raczej) nie będzie, ale…

Już w najbliższy poniedziałek Yahoo! zamierza przedstawić szerszej publiczności zupełnie nowy projekt. Jak powiedział CEO firmy z wykrzyknikiem, będzie to “ekscytująca informacja na temat udostępnienia światowym konsumentom pełni mobilnych doświadczeń online, otwierające nową erę zapewnienia konsumentom łączności”.  Brzmi tajemniczo? Według Kary Swisher z All Things Digital chodzi o zaprezentowanie przygotowanych przez Yahoo! mobilnych  aplikacji i usług zainstalowanych na telefonach firmy Nokia.
telefon Yahoo! parodia the onion
telefon Yahoo! parodia the onion

Według źródeł All Things Digital związek Nokii z Yahoo nie będzie rzypominał współpracy HTC i Google w przypadku Nexusa One – wyszukiwarkowy gigant nie zamierza sprzedawać fińskich telefonów pod własną marką, a jedynie wyposażać je w dodatkowe, Yahoo-centryczne możliwości, ale nie da się wykluczyć niespodzianek, bo teraz wszyscy chcą mieć jeśli nie własny mobilny system operacyjny, to chociaż telefon.

Nie możemy się doczekać, kiedy ten trend dotrze do naszego kraju i usłyszymy o Onetofonie, Interiofonie i WuPefonie. A może sami przygotujemy CHIPfon?