Alan Wake promowany teledyskiem grupy Poets of the Fall

Opublikowany piętnastosekundowy klip, jak się okazało, nie miał nic wspólnego z odcinkami specjalnymi Alana Wake'a. Jak się okazało, to był fragment teledysku zespołu Poets of the Fall.

Zespół rockowy Poets of the Fall, mimo iż nie zapełnia stadionów, jest dobrze znany w świecie gier wideo. To jedna z pierwszych kapel, która użyczyła swoją piosenkę na potrzeby gry wideo. Konkretnie chodziło o Late Goodbye i grę Max Payne 2 autorstwa Remedy.

Remedy pamiętało uprzejmość zespołu i zaprosiło go do współtworzenia ścieżki dźwiękowej do Alana Wake’a. Zespół ten z kolei nagrał teledysk do jednego z utworów napisanego na potrzeby gry.

W klipie występują aktorzy użyci jako modele do najnowszej superprodukcji twórców Maksa Payne’a. Wspomniany teaser nie był więc zapowiedzią dodatków (które, jak to określił na oficjalnym facebookowym profiliu Alana Wake’a jeden z przedstawicieli Remedy, będą odcinkami specjalnymi, a nie pełnoprawną kontynuacją fabuły), które i tak się pojawią, wedle zapowiedzi. Niestety, sezon drugi stoi pod znakiem zapytania.

Poniżej teledysk War promujący Alana Wake’a, a jeszcze niżej Late Goodbye, które wykorzystano w Max Payne 2:

Czytaj też: Alan Wake – rewolucji nie ma, ale co z tego?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.