Szczęśliwi posiadacze iPadów już nie tacy szczęśliwi

Dane ponad 100 tysięcy użytkowników iPadów wyciekły do Sieci

114 tysięcy prywatnych adresów e-mailowych wyciekło do Internetu za sprawą luki bezpieczeństwa w sposobie przechowywania przez operatora AT&T danych użytkowników iPadów.

Gawker Media opublikowało ostrzeżenie o tym, że amerykański operator AT&T w niewłaściwy sposób zaszyfrował prywatne dane użytkowników iPada 3G, którzy podpisali umowę z operatorem. Grupa, która sama siebie nazywa Goatse Security opublikowała nazwiska i adresy e-mailowe 114 tysięcy osób, wliczając w to gwiazdy showbiznesu, dyrektorów dużych firm, polityków czy dowódców sił zbrojnych. Lista obejmuje nawet szefa załogi Białego Domu, Rahma Emanuela. AT&T dowiedziało się o luce w poniedziałek, a na wtorek przygotowało łatę zabezpieczającą.

Tak czy inaczej, wszystkie te osoby, których adresy e-mailowe znalazły się na tej liście, muszą liczyć się z ogromnymi ilościami spamu, który zasypie ich skrzynki pocztowe. Bezpośredniego zagrożenia jednak nie ma, ponieważ wraz z e-mailami nie zostały podane żadne hasła. AT&T twierdzi, że osoba czy grupa (Goatse Security), która odkryła lukę, nie kontaktowała się z operatorem. O sytuacji operatora poinformował jeden z klientów biznesowych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.