Perspektywy biznesowe firmy Intel nie obejmują potencjalnych konsekwencji jakichkolwiek fuzji, przejęć, zbycia aktywów bądź innych kombinacji biznesowych, które mogą zostać przeprowadzone po 12 października

Intel Technology Poland najlepszym pracodawcą 2010

Intel

Jak wynika z badania Najlepsi Pracodawcy 2010, przeprowadzonego przez firmę Hewitt Associates, firma Intel Technology Poland jest najlepszym pracodawcą w Polsce w kategorii dużych firm i najlepszym pracodawcą w Europie Środkowej i Wschodniej w kategorii firm średnich. Badanie, które koncentrowało się na jakości środowiska pracy, objęło firmy liczące minimum 50 pracowników, działające na rynku od co najmniej dwóch lat.

Na potrzeby Badania Najlepsi Pracodawcy 2010 zebrano opinie 123 000 pracowników i 2 700 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej w 700 organizacjach w Europie Środkowej i Wschodniej. Pracownicy oceniali swoich pracodawców, uwzględniając między innymi stwarzane przez firmę możliwości rozwoju, politykę i praktyki organizacyjne, relacje wewnątrz firmy, równowagę między życiem osobistym a pracą oraz warunki sprzyjające samorealizacji. Na podstawie kwestionariuszy wypełnionych przez pracowników sporządzono ranking najlepszych pracodawców w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej.

Intel Technology Poland ma swoja siedzibę w Gdańsku. To tu znajduje się największe z niemal 20 laboratoriów, jakimi w Europie może pochwalić się Intel Corporation. Gdańskie centrum badawczo-rozwojowe Intela utworzono w 1999 r. Obecnie pracuje tam 500 inżynierów, ale firma ma w planach zatrudnienie w tym roku ponad 100 kolejnych. Pracownicy gdańskiego centrum zajmują się badaniami nad oprogramowaniem i sterownikami do procesorów, chipsetów i kontrolerów graficznych nowej generacji.

Produkty, nad którymi pracują dziś, pojawiają się na rynku po roku, dwóch lub nawet trzech latach. Gdańskie laboratorium ściśle współpracuje z Politechniką Gdańską, m.in. fundując sprzęt laboratoryjny, stypendia dla najzdolniejszych studentów oraz oferując pracę najlepszym absolwentom, dzięki czemu udaje się zatrzymać ich w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News