Safari 5 wolniejsze od Internet Explorera 9?

Microsoft: Internet Explorer 9 jest szybszy od Safari 5

Microsoft przedstawia dowody na to, że jego nowa przeglądarka internetowa jest szybsza od wydanego wczoraj Safari 5, przynajmniej w zakresie wykorzystania akceleracji GPU.

Chociaż Safari 5 zostało wydane przez Apple’a dopiero wczoraj, to firma Microsoft nie zamierza tracić czasu i już startuje ze swoją kampanią, wychwalającą pod niebiosa jej nową przeglądarkę – Internet Explorer 9. W filmowym materiale porównawczym, przygotowanym przez giganta z Redmond, wyraźnie widać, że IE9, nawet w wersji testowej, znacznie lepiej wykorzystuje sprzętową akcelerację grafiki, chociaż właśnie akceleracja GPU dla systemów Windows miała być jedną z głównych zalet przeglądarki Safari 5.

Nowy Internet Explorer został zaprojektowany od podstaw w kwestii sprzętowej akceleracji, aby w pełni wykorzystać biblioteki DirectX w systemach Windows i odciążyć renderowanie określonych rodzajów kodu, takich jak HTML5. W teście nie zaznaczono jednak, jak IE9 spisuje się przy wspieraniu webowych standardów czy uruchamianiu skryptów JavaScript, czyli w tym, w czym do tej pory przeglądarka Microsoftu znacznie odbiegała od swoich najgroźniejszych rywali.

Filmik do obejrzenia na tej stronie internetowej. Więcej o IE9 dowiecie się z naszego artykułu!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.