Microsoft oficjalnie o Windows Live Essentials

Microsoft Windows Live Essentials

Najnowsza wersja pakietu Windows Live Essentials ma wykorzystać w pełni możliwości Windows 7. Wszystkie aplikacje będą posiadać Wstążkę i będą w pełni korzystać z Jumplist. Windows Live Sync będzie oparty na mechanizmach synchronizacji „Siódemki” i będzie mógł synchronizować dowolną liczbę komputerów z danymi w chmurze.

Z kolei Galeria Fotografii będziemy mogli w łatwy sposób scalać ze sobą zdjęcia (na przykład wklejać z innego zdjęcia otwarte oczy osobie, która na tym ma je zamknięte). Poprawiono też mechanizmy rozpoznawania twarzy – aplikacja robi to wydajniej niż dotychczas i układa fotografie na podstawie kryterium obecności na nich danej osoby. Ludzi można tagować na zdjęciach, a Galeria Fotografii zasugeruje inne zdjęcia, na których dane persony się znajdują.

Poczta z kolei zyskała nowy interfejs ze Wstążką. Będzie też zintegrowana z Galerią Fotografii, co pozwoli na łatwe współdzielenie zdjęć.

Publiczne beta-testy pakietu mają się zacząć za kilka tygodni. Wersja końcowa pojawi się w drugiej połowie bieżącego roku.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News