Opera stawia na wydajność, prezentuję edycję 10.60 beta

Opery 10.60 w wersji rozwojowej jest już gotowa do testów. Wg niektórych testów javascriptowych jest o ponad 50% szybsza od swojej poprzedniczki.

Poza niezwykłą w porównaniu do poprzedniczki szybkością, Opera 10.60 beta wprowadza nowe funkcje zgodne z webowymi standardami: geolokację i wsparcie dla WebM, formatu wideo HTML 5,  oraz ulepszony i prostszy w obsłudze interfejs. Opera 10.60 jest dostępna dla wszystkich platform na stronie: http://www.opera.com/next. Przypominamy jednak, że jest to nieukończona wersja, mogąca wciąż zawierać błędy. Aktualną znajdziesz na naszym portalu.

Z kolei Appcache umożliwia korzystanie w przeglądarce z różnych aplikacji, takich jak choćby procesor tekstu, edytor grafiki czy arkusz kalkulacyjny także w trybie offline. Web deweloperzy mogą także korzystać z Web Workers HTML 5, które umożliwiają zaawansowane obliczenia bez konieczności spowalniania przeglądania stron.

Opera 10.60 wprowadza też bardziej wydajne wyszukiwanie, udostępniając sugerowane wyniki wyszukiwania niektórych partnerów w Szybkim wybieraniu i oknie wyszukiwania. Można to łatwo sprawdzić w wyszukiwaniu za pomocą Wikipedii.

Interfejs Opery 10.60 ma być teraz bardziej intuicyjny dzięki zastąpieniu dotychczasowych miniatur intuicyjnymi ikonami, umożliwiającymi szybsze surfowanie. Szybkie wybieranie, podgląd kart i przycisk menu zostały wzbogacone nowymi elementami graficznymi.

Wersja końcowa ma pojawić się wkrótce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.