Jeśli informacje serwisu IGN się potwierdzą, Nintendo 3DS nie będzie zachwycać specyfikacją

Premiera przenośnej konsoli Nintendo 3DS – trzy wymiary bez okularów

Nintendo

Podczas Electronic Entertainment Expo, odbywającej się w Los Angeles Convention Center, firma Nintendo oficjalnie prezentuje swoją najnowszą konsolę do gier wideo dla graczy mobilnych. Nintendo 3DS, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na cieszenie się trójwymiarową rozrywką, jednak nieco inną, niż do tej pory – nie wymaga ona bowiem użycia specjalnych, stereoskopowych okularów. Urządzenie wyposażono w 3,5-calowy ekran panoramiczny o rozdzielczości 800 x 240 pikseli oraz drugi, 3-calowy, ale dotykowy wyświetlacz na dole. Ponadto znajdziemy tu czujniki ruchowe i żyroskopowe oraz dwie kamery cyfrowe o rozdzielczości 0,3 Megapiksela, które umożliwiają kręcenie trójwymiarowych filmów lub wykonywanie zdjęć.

Według japońskiego producenta, Nintendo 3DS jest w pełni zdolne do pobierania i odtwarzania trójwymiarowych filmów z wielu hollywoodzkich wytwórni, wliczając w to Disneya, Dreamworks oraz Warner Bros.

Dla nowej konsoli Nintendo, swoje gry przygotowuje już wielu głównych producentów, między innymi Activision (DJ Hero), Konami (Metal Gear Solid), THQ, Square Enix (Kingdom Hearts), Sega oraz Ubisoft (Assassin’s Creed).

Nintendo 3DS trafi na rynek nie później niż do końca marca 2011 roku.