Windows Live Essentials 2011 gotowy do testów

W skład zestawu wchodzą Galeria Fotografii, Movie Maker, Live Mail, Live Messenger, Live Sync, Live Family Safety i Windows Live Writer.

Pakiet obecnie znajdujący się w wersji beta, można zainstalować w całości lub wybrać poszczególne aplikacje i sprawdzić ich możliwości. Przypominamy, że wersja beta oznacza nieukończoną i testową wersję, która wciąż może sprawiać problemy. Niedoświadczonych użytkowników zachęcamy do cierpliwości i poczekania, aż finalna wersja pojawi się w usłudze Windows Update.

Galeria Fotografii

Najnowsza wersja Galerii Fotografii samodzielnie znajdzie na komputerze wszystkie nasze zdjęcia, umożliwi poprawę ich jakości, ale również dzięki narzędziu rozpoznawania twarzy, program znajdzie też fotografię, na których widnieją znane nam osoby. Funkcja Photo Fuse pozwoli wykorzystać najlepsze elementy z różnych zdjęć i połączyć je w jedno najlepsze ujęcie. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy np. mamy kilka zdjęć przyjaciół, a na niektórych z nich ktoś nagle się odwrócił lub zamknął oczy. Aplikacja posiada, zdaniem Microsoftu, intuicyjny interfejs, zaś edycję zdjęć ułatwią proste w użyciu funkcje retuszowania oraz automatyczna korekta barwy. Zdjęcia można udostępniać wprost z programu na naszym profilu na Facebooku, YouTube czy na wirtualnym dysku SkyDrive w Windows Live.

Nożyczki dla filmowców – Movie Maker

Nie wszyscy posiadacze komputerów wiedzą, że mogą korzystać z darmowej aplikacji Movie Maker – jednego z najbardziej przyjaznych narzędzi do montażu filmów wideo. Bez względu na to czy film nagramy za pomocą telefonu komórkowego, kamery cyfrowej, czy chcemy wykorzystać zdjęcia i połączyć je z muzyką, Movie Maker nam w tym pomoże. Wzbogacimy filmy nadając im tytuły, wprowadzając przejścia i nawet kilka ścieżek podkładu muzycznego. W nowej wersji przycinanie i montowanie filmów ma być łatwiejsze. Można korzystać z ponad 60 nowych i oryginalnych przejść montażowych oraz 23 efektów wizualnych, a film zapisać między innymi w rozdzielczości HD. Tak jak w przypadku Galerii Fotografii, wprost z programu można zapisać film płycie DVD, na YouTube lub podzielić się ze światem nim za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Windows Live Mail

Windows Live Mail to klient poczty, który pozwala na zarządzanie wieloma kontami pocztowymi oraz kalendarzami i kanałami RSS, z jednego miejsca nawet gdy nie jesteśmy podłączeni do Internetu. W programie jest wbudowany Windows Live Messenger, dzięki czemu na bieżąco można zobaczyć, kto z naszych znajomych jest dostępny online. Wiadomości można porządkować według wątków, a także w tradycyjny sposób, czyli np. według dat, nadawców itp. Poczta pozwala również na przesyłanie bardzo dużych załączników, gdyż użytkownicy mają do dyspozycji 25 GB wolnego miejsca na wirtualnym dysku SkyDrive. Z kolei odbiorca dostanie nasz e-mail bardzo szybko, bowiem dostaje tylko miniatury zdjęć, które może obejrzeć w większej rozdzielczości przechodząc do internetowej galerii odbiorcy.

Windows Live Sync dla mobilnych

Jeżeli korzystamy z więcej niż jednego komputera i chcemy mieć dostęp do elektronicznych zasobów, bardzo pomocny może przydać się program Live Sync. Gdy zapomnimy zabrać ze sobą dokument czy prezentację z domowego PC, będziemy mogli go uzyskać, jeżeli oba komputery podłączone będą do Internetu.

Wersja rozwojowa Windows Live Essentials 2011 znajduje się pod tym adresem: http://explore.live.com/windows-live-essentials-beta. Jeszcze raz przypominamy, że nie jest to końcowa wersja zestawu tychże aplikacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.