Steve Ballmer pochwala korzystanie tylko z produktów firmy Microsoft

Zawirusowane gry dla mobilnego Windowsa

Bezpieczeństwo

John Hering, dyrektor generalny firmy Lookout, specjalizującej się w zabezpieczaniu urządzeń mobilnych, poinformował o tym, że dwie gry dostępne dla smartfonów z systemem Windows Mobile, zawierają wirusy komputerowe. Aplikacje 3D Anti-Terrorist oraz PDA Poker Art zostały zainfekowane przez hakerów, ale dostępne są poprzez strony internetowe, które zapewniają legalne oprogramowanie dla urządzeń mobilnych.

Złośliwe oprogramowanie w owych grach automatycznie wybiera numer usług telefonicznych w Somalii, Włoszech i innych krajach, nieraz nawet setki razy, co może kosztować właściciela telefonu setki dolarów miesięcznie. Usługi są oczywiście dziełem hakerów, podobnie jak wirusy. Ofiary często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, dopóki nie otrzymają horrendalnie wysokiego rachunku telefonicznego.

Microsoft jak dotąd nie był świadomy problemu, ale już wszczął własne śledztwo w tej sprawie. Dopóki nie wyeliminuje zagrożenia, firma z Redmond zaleca użytkownikom swoich systemów odwiedzenie swojego serwisu i postępowanie według wskazówek.