Ochrona przeglądarki od Trend Micro

Bezpłatne narzędzie, chroniące przed niebezpiecznymi witrynami

Trend Micro udostępnia swoje najnowsze, bezpłatne narzędzie w postaci wtyczki do przeglądarki, która chroni przed zagrożeniami internetowymi, rozpoznając i blokując niebezpieczne strony.

Trend Micro Browser Guard chroni użytkowników przed zaawansowanymi zagrożeniami, takimi jak Hydraq i ataki Zero-day Aurora. Ataki tego typu obejmują zagrożenia rozprzestrzeniane różnymi kanałami komunikacji — pocztą elektroniczną, przez Internet i w postaci plików. Wykorzystują nieznane jeszcze luki w przeglądarce Internet Explorer (IE) natychmiast po opublikowaniu informacji o nich. Cyberprzestępcy często w tajemnicy umieszczają na stronach internetowych złośliwy kod JavaScript w nadziei, że użytkownicy korzystający z niezabezpieczonych wersji przeglądarki IE odwiedzą te strony i nieświadomie pobiorą ten kod do swoich komputerów.

Browser Guard chroni użytkowników przed tymi atakami wykrywając takie złośliwe kody, a następnie uniemożliwiając im wykorzystywanie luk i szkodliwe działanie na komputerze użytkownika. W celu zagwarantowania zaawansowanej i efektywnej ochrony wtyczka komunikuje się z infrastrukturą Trend Micro Smart Protection Network i zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo z wykorzystaniem najnowszych technologii ochrony w Internecie zawsze, gdy są online.

Narzędzie współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows XP Home/Professional (z najnowszym pakietem serwisowym), Windows Vista (z najnowszym pakietem serwisowym) i Windows 7.

Trend Micro oferuje wiele różnych bezpłatnych narzędzi, które chronią użytkowników przed zagrożeniami internetowymi. Bezpłatne narzędzia zabezpieczające firmy Trend Micro oraz wersje próbne są dostępne do pobrania w tym serwisie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.