Dementi: HTC Desire nie dostanie dziś Androida 2.2

Zaczęło się od wpisu na Twitterze jednego z dyrektorów HTC Europe. Napisał on, że Android 2.2 pojawi się dla Desire’a “już jutro” (czyli dziś). Inni pracownicy holenderskiego HTC potwierdzili tę informację. Oznaczałoby to, że HTC Desire byłby pierwszym smartfonem z systemem Froyo, nie licząc oczywiście tego marki Google, czyli Nexus One.
Sprawdźmy pogodę, Twittera i namierzmy kolumnę czołgów wroga...
Sprawdźmy pogodę, Twittera i namierzmy kolumnę czołgów wroga...

Niestety, mamy dla was smutne wieści. Możecie przerwać wciskanie co 5 minut przycisku do sprawdzania aktualizacji. Szkoda baterii. Desire faktycznie będzie pierwszym smartfonem (wyłączając oczywiście ten Google’a) z Androidem 2.2. Ale nie dziś. Uaktualnienie pojawi się w pierwszych tygodniach sierpnia dla niebrandowanych telefonów, obecnie jest w fazie ostatecznych testów. Brandowane… to już zależy od łaski operatorów.

– Rozesłaliśmy już emaile informujące pracowników HTC, informujące, że wydanie dziś Froyo to nieporozumienie wewnątrz firmy. Froyo obecnie jest w stadium ostatecznych testów. Wydane zostanie bardzo szybko, ale nie dziś – czytamy w wiadomości od holenderskiego oddziału HTC, odpowiedzialnego za całe zamieszanie.