Opera 10.60 - o 50 procent szybsza od poprzedniczki

Finalna wersja Opery 10.60 już do pobrania!

Opera Software udostępnia finalną wersję przeglądarki Opera 10.60, zaopatrzonej w wiele funkcji, większe bezpieczeństwo i stabilność oraz 50 procent większą szybkość w porównaniu z poprzednią wersją.

Wczoraj obiecywaliśmy wam, że finalna wersja przeglądarki internetowej Opera 10.60 jest coraz bliżej i oto w dniu dzisiejszym Opera Software udostępnia swoją najnowszą przeglądarkę. Opera jako pierwsza oferuje wbudowane odtwarzanie wideo obsługujące format WebM, który daje użytkownikowi doskonałej jakości obraz bezpośrednio w przeglądarce i na wszystkich platformach. Inne funkcje Opery, takie jak aplikacje offline, pozwalają na korzystanie z umieszczonych w sieci aplikacji nawet bez internetowego połączenia.

Geolokacja ułatwia orientację w terenie dzięki umiejscowieniu twojej pozycji na mapie. Dla zapewnienia prywatności masz pełną kontrolę nad uruchomieniem tej funkcji. By zobaczyć geolokację w akcji, Opera stworzyła interaktywną mapę, która pokaże ilość pobrań Opery w czasie rzeczywistym.

Finalna wersja Opery 10.60 w najważniejszych testach notuje zwiększoną o 50% szybkość w porównaniu z poprzedniczką. To przekłada się na szybszy kontakt z Internetem na nowoczesnych stronach, naszpikowanych JavaScriptem, takich jak Gmail czy Facebook.

Inne funkcje Opery to m.in. gesty myszy, które zapewniają dużo wydajniejsze przeglądanie i zmniejszają czas poświęcony na nawigację pomiędzy różnymi stronami. Wbudowane funkcje wyszukiwania umożliwiają z kolei szybkie i wydajne wyszukiwanie w sieci i w dużych serwisach internetowych.

Operę 10.60 możesz pobrać z tej strony.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.