Opera Mini 5.1 na Androida już wydana

Opera Mini 5.1

Od wersji beta Opery Mini 5, Opera Mini może być już ustawiona jako domyślna przeglądarka, co zapewnia wygodniejszy dostęp do Internetu. Opera Mini 5.1 oferuje także udoskonalony layout strony na zaawansowanych telefonach z Androidem i dużym ekranem.

– Opera Mini 5.1 dla platformy Android jest kolejnym krokiem na drodze rozpowszechniania na świecie najpopularniejszej przeglądarki działającej na wszystkich większych platformach i oferującej zwiększoną wydajność oraz doskonały kontakt z Internetem na niemal każdym telefonie – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Opera Mini jest używana na 3 tysiącach telefonów przez ponad 61 milionów ludzi, a dzięki dzisiejszemu wydaniu Opera kontynuuje swoją misję dostarczania najlepszego kontaktu z Internetem na każdym urządzeniu i platformie – dodał.

Opera Mini zapewnia Internet na prawie każdym telefonie dzięki kompresji stron o 90% przed przesłaniem ich na telefon. Rezultatem kompresji jest znaczące poprawienie szybkości ładowania się stron i redukcja kosztów po stronie użytkownika. Dla przykładu strona BBC News na zwykłej przeglądarce zostanie wyświetlona tylko raz za ten sam koszt, który w Operze Mini pozwoli wyświetlić ją 9 razy.

Opera Mini dostępna jest na Android Market. Niestety, nie jest to pełnoprawna przeglądarka, taka jak Opera Mobile. Ta dostępna jest, póki co, wyłącznie na Windows Phone i Symbiana…