Opera wydaje pierwszą wersję beta Opery Mobile 10.1 dla telefonów z S60

Właściciele smartfonów Nokii świętują. Opera wydała dzisiaj pierwszą wersję beta przeglądarki Opera Mobile 10.1 dla telefonów z platformą Symbian Series 60. Wprowadza ona zwiększoną szybkość i geolokację.

Najlepsze elementy Opery Mobile 10 skrywają się pod powłoką interfejsu. Silnik renderujący Presto, biblioteka graficzna Vega i silnik javascriptowy Carakan mają zapewnić w telefonie komórkowym tę samą wydajność przeglądania, co w komputerze.

Wsparcie dla geolokacji pozwala umiejscowić ciebie i twój telefon na mapie, tak by usługi takie jak mapy, czy aplikacje dla podróżnych, dostosowały swoje informacje bezpośrednio do twojego położenia. Przy czym Opera daje pełną kontrolę nad tym czy, i kiedy udostępnisz swoje położenie.

– Opera 10.1 beta jest nową aktualizacją, zawierającą najnowsze technologie renderujące, które zwiększają wydajność przeglądania w telefonach Symbian Series 60 – powiedział Dag Olav Norem, wiceprezes ds. produktów mobilnych w Opera Software. – Miliony ludzi już korzysta z Opery Mobile na telefonach Nokia S60 i mamy nadzieję, że wielu z nich pomoże nam przetestować tę wersję beta – dodaje.

Wersja beta jest do pobrania za darmo bezpośrednio na telefon ze strony: m.opera.com/next. Przypominamy że to wersja rozwojowa, nieukończona, która może wciąż zawierać błędy. Aktualna wersja Opery Mobile dla Symbiana, to 10.

Czekamy na wersję dla Androida i liczymy, że będzie można ją zainstalować samodzielnie, a nie, tak jak zapowiada Opera, otrzymać tylko z nowym smartfonem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.