Ostatni dodatek do Mass Effect 2 nie dla Polaków

BioWare nie żałuje fanom uniwersum Mass Effect. Wkrótce pojawi się kolejny dodatek do tego kultowego już RPG. Niestety, tym razem Polacy na nim nie skorzystają, i to nie dlatego, że oficjalnie Xbox LIVE u nas nie ma.

Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker pozostanie dla nas tylko legendą. Polscy gracze nie będą mogli zainstalować dodatku, który zapowiada się wyjątkowo ciekawie. A co stracimy? Jak wszyscy fani zapewnie pamiętają, podczas gry Shepard praktycznie stracił życie podczas ataku na Normandię, na samym początku gry, Liara T’Soni stoczyła walkę z Handlarzem Cieni, chcąc odzyskać ciało swojego dowódcy. Tym razem będzie miała okazję na zemstę, dzięki pomocy Sheparda.

Ale niestety. – Z przykrością zawiadamiamy, że dodatkowa zawartość do gry Mass Effect 2 zatytułowana „Lair of the Shadow Broker”, z przyczyn technicznych, będzie niedostępna dla graczy z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier w wersji na PC oraz XBOX 360 – czytamy na oficjalnej stronie BioWare. Jeżeli zignorujemy ostrzeżenie i kupimy dodatek, gra zostanie uszkodzona.

Na osłodę mamy jednak kilka dobrych wieści dla fanów. Wkrótce ukaże się seria komiksowa, która opowie o przeszłych losach Człowieka Iluzji. Dodatkowo, ukaże się powieść Mass Effect: Retribiution, która opowoe o Paulu Greysonie, byłym agencie Cerberusa. Willicam C Dietz również pracuje nad inną książką w tym uniwersum. Póki co premiery zapowiedziano na amerykański rynek, ale najprawdopodobniej zostaną zlokalizowane i sprzedawane u nas. Zwłaszcza, że już teraz mamy do dyspozycji komiks Odkupienie a także powieść Objawienie. Fabryka Słów z kolei kończy prace nad lokalizacją książki Anscension.

Czytaj też: Mass Effect 2 – piękna space opera na dwóch płytach DVD

Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.