Gagabox - mobilna platforma radiowa dla telefonów Nokia i iPhone

Pierwsza mobilna platforma audio dostępna na Nokię i iPhone’a

Gagabox to mobilna aplikacja, która umożliwia słuchanie radia w telefonach komórkowych. Obecnie można w niej znaleźć internetowe i tradycyjne stacje radiowe: ogólnopolskie – w tym Polskie Radio i RMF; lokalne – m.in. warszawskie Radio Kampus, radio Wnet, Tok FM; wiele stacji tematycznych – m.in. JazzRadio, Radio Grunge; oraz stacje polonijne, jak działające w Wielkiej Brytanii Radio Orła. Stale powiększana, bogata oferta kanałów radiowych, sprawia, że każdy znajdzie muzykę, którą lubi, informacje oraz mnóstwo audycji i słuchowisk.

Gagabox zapewnia niezawodny dostęp do radia wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci komórkowej. Sprawdza się także w podróży pociągiem, samochodem czy autobusem. Radia w bardzo dobrej jakości można w niej słuchać bez względu na to z jaką prędkością słuchacz się porusza. Wszystko to dzięki zastosowanemu formatowi audio i wysokiej kompresji, które sprawiają, że dźwięk zachowuje wysoką jakość przy bardzo niskim transferze danych. Słuchacze płacą więc znacznie mniej za transfer niż gdyby słuchali radia w swoim telefonie komórkowym, łącząc się z jego stroną internetową.

Aplikacja jest interaktywna, umożliwia użytkownikom personalizację i zarządzanie treściami. Radio można zatrzymać i wznowić jego słuchanie od momentu zatrzymania, można stworzyć listę ulubionych stacji, wyszukiwać utwory. Użytkownicy iPhone’a mogą wybrane utwory nagrywać i zapisać w aplikacji. Gagabox umożliwia także słuchaczom dzielenie się ze znajomymi na Facebooku informacjami o tym, czego właśnie słuchają i czego lubią słuchać.

Gagabox można pobrać bezpłatnie na kilkadziesiąt modeli telefonów Nokia oraz na iPhone’a. Przez pierwszy miesiąc korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, potem w zależności od modelu subskrypcji oraz sposobu płatności koszt wynosi od 2,5 do 3,7 złotych miesięcznie.

Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na stronie internetowej producenta.