Poznaj wirtualnego chłopca Milo

Milo, projekt, w którego realne istnienie nikt nie wierzył, w końcu pojawił się na nowo na horyzoncie. To dzieło Petera Molyneux, który stworzył pierwsze wirtualne dziecko.

Milo to wirtualny chłopiec, który został stworzony przez Petera Molyneux, legendarnego twórcę gier wideo. Obsługuje on Kinekta dla konsoli Xbox 360 a jego możliwości robią wrażenie. Milo, podczas prezentacji na zeszłorocznej konferencji E3, potrafił rozpoznać pokazany mu rysunek i następnie o nim porozmawiać. Konwersacja niczym się nie różniła od dialogu z żywą osobą. Wszyscy wątpili w Milo, uważając, że to tylko scenariusz na potrzeby konferencji. Co więcej, o samym projekcie przycichło. Aż do teraz.

Podczas konferencji TEDGlobal 2010, na scenie pojawił się Molyneux. Demonstracja Milo odbywała się na żywo, bez nagranych uprzednio wstawek. Twórca Milo, wraz ze swoim asystentem, nauczyli wirtualnego chłopca na oczach dziennikarzy sprzątać swój pokój i skakać po kamieniach. Milo też symuluje emocje, zasmucił się jedną z czynności. Molyneux pokazał nawet ekstremalny scenariusz i namówił Milo do zgniecenia małego ślimaka. Milo posłuchał, ale długo to rozważał.

Niestety, nie dysponujemy, póki co, materiałem wideo z TEDGlobal 2010. Poniżej film z E3 2009:

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.