SMS-om przy stole mówimy “nie”

Tylko w 4 krajach – Malezji, Chinach, Indiach i na Filipinach – ponad połowa respondentów przyznała się do tego zwyczaju. Polacy znaleźli się w grupie, gdzie zdecydowana większość mówi “nie” SMS-owaniu przy stole.
Atuty komunikatorów nie skłaniają osób, które porozumiewają się za pośrednictwem aplikacji do zrezygnowania z komunikacji SMS-owej
Atuty komunikatorów nie skłaniają osób, które porozumiewają się za pośrednictwem aplikacji do zrezygnowania z komunikacji SMS-owej

Do wysyłania SMS-ów podczas obiadu częściej przyznają się osoby młodsze, poniżej 45 roku życia. Wyjątek stanowi Brazylia.-  Przed laty nasz rząd zakazał importu komputerów – tłumaczy Sergio Charlab, redaktor naczelny brazylijskiego wydania Reader’s Digest. – Starsi pamiętają, jak bardzo brakowało im nowinek technicznych i teraz starają się to sobie zrekompensować – dodaje.

Kobiety chętniej niż mężczyźni SMS-ują przy stole. Tylko w Kanadzie, Francji, Indiach, Malezji i Wielkiej Brytanii do tego zwyczaju częściej przyznawali się mężczyźni.

W Polsce, tak jak w Wielkiej Brytanii, 72% ankietowanych nie zajmuje się wysyłaniem wiadomości przez komórki podczas wspólnych posiłków. W wielu krajach SMS-owanie przy stole jest w jeszcze większej niełasce. Najrzadziej zdarza się w Kanadzie, Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych. W tych krajach ten zwyczaj deklarowało najwyżej 17%.